Zuivel

FrieslandCampina investeert 90 miljoen in productielijn hoogwaardige eiwitten

Campina
De investeringen zijn gericht op de verwerking van wei tot premium eiwitingrediënten voor onder meer sportvoeding, kindervoeding en medische toepassingen

FrieslandCampina investeert ruim 90 miljoen euro in de uitbreiding van de capaciteit voor hoogwaardige wei-eiwitten. Het programma omvat moderniseringen van productielocaties in Bedum, Veghel en Workum.

De investeringen zijn gericht op de verwerking van wei tot hoogwaardige eiwitingrediënten voor onder meer sportvoeding, kindervoeding en medische toepassingen. Het gaat om producten zoals WPC80, instant weiproteïnen en Nutri Whey ProHeat, die gebruikt worden in eiwitrijke dranken, repen en yoghurt.

Volgens Anne Peter Lindeboom, president van FrieslandCampina Ingrediënts, speelt het programma in op de snel groeiende wereldwijde vraag naar geavanceerde eiwitoplossingen. ‘Met deze investeringen versterken we onze positie in hoogwaardige eiwitten en vergroten we onze capaciteit en flexibiliteit om klanten wereldwijd te bedienen’, aldus Lindeboom. Hij verwijst daarbij ook naar eerdere uitbreidingen in Borculo en de overname van Wisconsin Whey Protein in de Verenigde Staten.

Ook inzetten op verduurzaming

Naast capaciteitsgroei zet FrieslandCampina in op verduurzaming. Door de inzet van energie- en waterefficiënte technologieën en de vervanging van oudere productielijnen verwacht het bedrijf zijn directe broeikasgasuitstoot met circa 16 kiloton CO₂-equivalent te verminderen.

De investeringen worden gefaseerd uitgevoerd, met als doel om in 2028 de volledige operationele capaciteit te bereiken. De ondernemingsraad wordt volgens de gebruikelijke procedures betrokken bij de verdere uitwerking van de plannen.