woensdag, 6 mei, 2015 Het bestrijden van schimmels in snijmais zoals bladvlekkenziekte zorgt voor een hogere voerefficiëntie. Dat heeft een voerproef door Schothorst Feed Research in opdracht van BASF aangetoond. Door het spuiten tegen maisschimmels blijft de plant langer groen, wordt niet noodrijp en heeft een hogere celwandverteerbaarheid. In de voerproef namen koeien gevoerd met behandelde mais daardoor iets minder ruwvoer op omdat de mais sneller verzadigde. In combinatie met meer meetmelk, vanwege een hoger vetpercentage, zorgde dit voor een voerefficiëntie van 1,63 tegenover een efficiëntie van 1,60 bij het voeren van onbehandelde mais van hetzelfde perceel. 850 kilo meer droge stofNaast de hogere voerefficiëntie, levert schimmelbestrijding volgens BASF, producent van het middel Retengo Plus, en Agrifirm ook voordelen op het veld op. Tussen 2009 en 2012 kwam de meeropbrengst gemiddeld op 850 kilo droge stof per hectare. Ook de voerwaarde was hoger: 25 meer vem en 25 gram extra zetmeel per kilo droge stof. 110 euro per hectareHet bestrijden van schimmels in snijmais, dat de eerste helft van juli moet gebeuren, kost 110 euro per hectare. Meer informatie over de voerproef in het eerste meinummer van Veeteelt die vanaf morgen bij de lezers in de bus valt.
0 reacties
|
Schimmelbestrijding mais geeft hogere voerefficiëntie
Het bestrijden van schimmels in snijmais zoals bladvlekkenziekte zorgt voor een hogere voerefficiëntie. Dat heeft een voerproef door Schothorst Feed Research in opdracht van BASF aangetoond.
Door het spuiten tegen maisschimmels blijft de plant langer groen, wordt niet noodrijp en heeft een hogere celwandverteerbaarheid. In de voerproef namen koeien gevoerd met behandelde mais daardoor iets minder ruwvoer op omdat de mais sneller verzadigde. In combinatie met meer meetmelk, vanwege een hoger vetpercentage, zorgde dit voor een voerefficiëntie van 1,63 tegenover een efficiëntie van 1,60 bij het voeren van onbehandelde mais van hetzelfde perceel.
850 kilo meer droge stof
Naast de hogere voerefficiëntie, levert schimmelbestrijding volgens BASF, producent van het middel Retengo Plus, en Agrifirm ook voordelen op het veld op. Tussen 2009 en 2012 kwam de meeropbrengst gemiddeld op 850 kilo droge stof per hectare. Ook de voerwaarde was hoger: 25 meer vem en 25 gram extra zetmeel per kilo droge stof.
110 euro per hectare
Het bestrijden van schimmels in snijmais, dat de eerste helft van juli moet gebeuren, kost 110 euro per hectare.
Meer informatie over de voerproef in het eerste meinummer van Veeteelt die vanaf morgen bij de lezers in de bus valt.
REAGEER