dinsdag, 15 juni, 2021 Op de Koeien & Kansen-bedrijven is in de periode 2018-2020 gemiddeld 62% eiwit van eigen land gehaald. De bedrijven hebben als doel om minimaal 65% eiwit van eigen land te halen, maar redden dat gemiddeld gezien nog niet. Vijf bedrijven haalden die doelstelling wel, waarvan een bedrijf zelfs 69% eiwit van eigen land weet te halen. Zes bedrijven komen met 60-65% in de buurt, de resterende zes bedrijven zitten onder de 60%. Veel ruwvoer in rantsoenDe verschillen tussen bedrijven zijn relatief groot en vooral te verklaren door het percentage ruwvoer in het rantsoen. Bij bedrijven die veel krachtvoer en/of bijproducten voeren, en hierdoor het percentage ruwvoer onder de 65% komt, is het erg lastig om op een eiwit van eigen land percentage van boven de 65% te komen. Inclusief eiwit uit de buurtDe cijfers zijn inclusief aangekocht eiwit uit de buurt, bijvoorbeeld van een akkerbouwer waarmee de melkveehouder een samenwerking heeft. Als deze aankopen niet worden meegerekend, komt het gemiddelde percentage eiwit van eigen land over 2018-2020 uit op 55%.
0 reacties
|
Gemiddeld 62% eiwit van eigen land bij Koeien & Kansen bedrijven
Op de Koeien & Kansen-bedrijven is in de periode 2018-2020 gemiddeld 62% eiwit van eigen land gehaald.
De bedrijven hebben als doel om minimaal 65% eiwit van eigen land te halen, maar redden dat gemiddeld gezien nog niet. Vijf bedrijven haalden die doelstelling wel, waarvan een bedrijf zelfs 69% eiwit van eigen land weet te halen. Zes bedrijven komen met 60-65% in de buurt, de resterende zes bedrijven zitten onder de 60%.
Veel ruwvoer in rantsoen
De verschillen tussen bedrijven zijn relatief groot en vooral te verklaren door het percentage ruwvoer in het rantsoen. Bij bedrijven die veel krachtvoer en/of bijproducten voeren, en hierdoor het percentage ruwvoer onder de 65% komt, is het erg lastig om op een eiwit van eigen land percentage van boven de 65% te komen.
Inclusief eiwit uit de buurt
De cijfers zijn inclusief aangekocht eiwit uit de buurt, bijvoorbeeld van een akkerbouwer waarmee de melkveehouder een samenwerking heeft. Als deze aankopen niet worden meegerekend, komt het gemiddelde percentage eiwit van eigen land over 2018-2020 uit op 55%.
REAGEER