woensdag, 22 augustus, 2018 Biologische boeren in Vlaanderen mogen vanwege de droogte meer veevoer van het eerste jaar van omschakeling gebruiken. Dat heeft de Vlaamse overheid bekend gemaakt. Het aanbod gecertificeerd biologische veevoer blijft dit jaar achter door de droge zomer. Veehouders die problemen met de biologische voervoorziening hebben, kunnen bij de Vlaamse Overheid een ontheffing aanvragen. Tot maximaal 40 procent van de totale verbruikte hoeveelheid kilo droge stof voer op jaarbasis mag dan gedurende de periode waarvoor er toestemming is verkregen, afkomstig zijn van percelen in het eerste jaar van omschakeling. Aantal voorwaardenDeze verruiming geldt voor alle veevoeders, ook voor mais en voederbieten. Om in aanmerking te komen voor de ontheffing, moeten veehouders wel aan een aantal voorwaarden voldoen. Zo moeten ze bijvoorbeeld schriftelijk kunnen aantonen dat ze op meerdere manieren hebben geprobeerd biologisch voer te bemachtigen. Eerder maakte ook de Duitse overheid al bekend dat het eenmalig toestaat om niet-biologisch voer te verstrekken aan het vee.
0 reacties
|
Door droogte niet-biovoer toegestaan in Vlaanderen
Biologische boeren in Vlaanderen mogen vanwege de droogte meer veevoer van het eerste jaar van omschakeling gebruiken. Dat heeft de Vlaamse overheid bekend gemaakt.
Het aanbod gecertificeerd biologische veevoer blijft dit jaar achter door de droge zomer. Veehouders die problemen met de biologische voervoorziening hebben, kunnen bij de Vlaamse Overheid een ontheffing aanvragen. Tot maximaal 40 procent van de totale verbruikte hoeveelheid kilo droge stof voer op jaarbasis mag dan gedurende de periode waarvoor er toestemming is verkregen, afkomstig zijn van percelen in het eerste jaar van omschakeling.
Aantal voorwaarden
Deze verruiming geldt voor alle veevoeders, ook voor mais en voederbieten. Om in aanmerking te komen voor de ontheffing, moeten veehouders wel aan een aantal voorwaarden voldoen. Zo moeten ze bijvoorbeeld schriftelijk kunnen aantonen dat ze op meerdere manieren hebben geprobeerd biologisch voer te bemachtigen.
Eerder maakte ook de Duitse overheid al bekend dat het eenmalig toestaat om niet-biologisch voer te verstrekken aan het vee.
REAGEER