Voeding

Hooi in plaats van kuilvoer verhoogt voeropname en melkproductie

Hooi bevat meer koolhydraten die de smakelijkheid van het voer verbeteren en die direct fermenteerbare energie voor de pens leveren
Hooi bevat meer koolhydraten die de smakelijkheid van het voer verbeteren en die direct fermenteerbare energie voor de pens leveren

Met hooi gevoerde koeien produceren gemiddeld meer melk per dag dan met kuilvoer gevoerde koeien. Ook het vet- en eiwitgehalte ligt bij met hooi gevoerde koeien hoger. Vooral bij beperkt krachtvoergebruik is het verschil duidelijk zichtbaar. 

Dat blijkt uit een recent Zwitsers onderzoek, gepubliceerd in het Journal of Dairy Science, waarbij gras van dezelfde percelen onder gelijke omstandigheden werd geoogst en ofwel werd ingekuild ofwel gedroogd tot hooi. 

Hogere drogestofopname door betere smakelijkheid

De koeien die hooi kregen, namen gemiddeld 2,4 kg droge stof per dag meer op dan koeien die met kuilvoer werden gevoerd. Het verschil komt volgens de onderzoekers vooral doordat hooi een veel hoger gehalte aan wateroplosbare koolhydraten (WSC) bevat: 177 g/kg droge stof tegenover 23 g/kg droge stof in kuilvoer. Deze koolhydraten verbeteren de smakelijkheid van het voer en zijn makkelijker verteerbaar. Daarentegen kunnen bijproducten die bij het inkuilproces ontstaan, zoals boterzuur en een afwijkende melkzuur-azijnzuurverhouding, de smakelijkheid van het kuilvoer juist verminderen. 

Gemiddeld 3 kg meer energiecorrigerende melk

Dit had een duidelijk effect op de melkproductie. De met hooi gevoerde koeien produceerden gemiddeld 2,9 kg meer energiegecorrigeerde melk (ECM) per dag dan de met kuilvoer gevoerde koeien. Ondanks de verschillen in opname en melkproductie bleven lichaamsconditie, verteerbaarheid en de samenstelling van de darmmicroben gelijk tussen de groepen. De onderzoekers concluderen hieruit dat het voeren van hooi in plaats van kuilvoer in de praktijk kan leiden tot een lager krachtvoergebruik per kilo melk, wat kosten bespaart en de efficiëntie van de melkproductie verhoogt. Tegelijkertijd blijft inkuilen aantrekkelijk vanwege de flexibiliteit in oogsttijdstip, al brengt het risico’s met zich mee als boterzuurfermentatie, eiwitafbraak of instabiliteit bij uitkuilen.

Effect vooral zichtbaar bij rantsoen met weinig krachtvoer

Vooral als koeien beperkt krachtvoer krijgen, kan volgens de onderzoekers de nutriënten- en energievoorziening van koeien sterk verbeteren door het voeren van hooi in plaats van kuilvoer. Bij een hoog aandeel krachtvoer in het rantsoen zouden de verschillen tussen hooi en kuil minder zichtbaar zijn, omdat het krachtvoer de energieaanvoer dan compenseert. Tijdens dit onderzoek kregen de koeien 3,6 kg droge stof krachtvoer per dag.