Rick Terbogt: ‘Nuchterheid over corona, loonwerk gaat gewoon door’


Rick Terbogt kan niet merken dat er minder werk is omdat boeren door corona meer machinewerk zelf doen
zaterdag, 25 april, 2020

Het openbare leven in Nederland en Vlaanderen ligt als gevolg van de uitbraak van het coronavirus goeddeels stil. Maar het werk in de veehouderij gaat iedere dag door. Hoe lukt dat? En hoe raakt deze crisis mensen persoonlijk? Veeteelt belt vanuit het thuiskantoor met werkers in het veld. Rick Terbogt is bedrijfsleider bij de Coöperatieve Werktuigen Vereniging  (CWV) in Lievelde. De zeven vaste medewerkers van het loonbedrijf kunnen de drukke voorjaarswerkzaamheden vanwege het vaste voorjaarsweer nog altijd goed aan en houden zich goed aan de geldende coronamaatregelen.

‘In deze periode is het op het loonbedrijf altijd zo druk dat je je collega’s meer ziet dan je familie. Mijn vriendin is lerares en geeft vanuit huis volop onderwijs. Omdat het werk van ons allebei valt onder de cruciale beroepen, mag ons eenjarig zoontje ook naar de dagopvang. Dat gaat ook nog altijd prima, al mogen we daar niet meer binnenkomen en moeten we hem letterlijk bij de deur afgeven.’

Meer werk door particulieren

‘Boeren zijn nuchtere mensen. Het voorjaarswerk gaat gewoon door en ik kan niet merken dat er minder werk is omdat boeren door corona meer machinewerk zelf doen. In de eerste weken van de coronamaatregelen hadden we het zelfs drukker. We doen ook nog wat grond- en straatwerk voor particulieren en er waren ineens wat meer mensen waarvoor we in hun tuin aan de slag moesten.’

Vergadering in de loods

‘Met ons team drinken we altijd ’s morgens koffie, maar we houden bewust afstand. Als de jongens bij de boeren koffie krijgen aangeboden, dan drinken ze dat buiten op. Ondanks dat je soms het gevoel hebt dat corona ver weg is – ik ken geen boeren die ziek zijn  blijven we op gepaste afstand van elkaar. We zijn een coöperatie en hebben onze bestuursvergadering al twee maal opgeschort. Maar binnenkort willen we toch bij elkaar zitten om een aantal zaken door te nemen. Dat gaan we dan wellicht doen in de loods, zodat we een opstelling kunnen maken waarbij we voldoende ver van elkaar kunnen zitten.’

Koffiedik kijken over financiële gevolgen

‘Het voorjaarswerk heeft niet echt een piek dit jaar vanwege het vaste weer. Dat werkt wel zo prettig. Ik denk wel dat we later in het seizoen nog wel wat gaan merken van de gevolgen van corona. De melk- en vleesprijzen staan onder druk, en dat werkt ook door naar ons toe. Vooralsnog merk ik nergens nog paniek, maar we zullen wel nadenken wat voor maatregelen wij kunnen gaan nemen mocht het financieel lastig worden. Voor nu is dat echter nog koffiedik kijken. We kunnen ons werk doen, boeren hebben ons gewoon ook nodig.’


0 reacties

Rick Terbogt kan niet merken dat er minder werk is omdat boeren door corona meer machinewerk zelf doen
zaterdag, 25 april, 2020

Het openbare leven in Nederland en Vlaanderen ligt als gevolg van de uitbraak van het coronavirus goeddeels stil. Maar het werk in de veehouderij gaat iedere dag door. Hoe lukt dat? En hoe raakt deze crisis mensen persoonlijk? Veeteelt belt vanuit het thuiskantoor met werkers in het veld. Rick Terbogt is bedrijfsleider bij de Coöperatieve Werktuigen Vereniging  (CWV) in Lievelde. De zeven vaste medewerkers van het loonbedrijf kunnen de drukke voorjaarswerkzaamheden vanwege het vaste voorjaarsweer nog altijd goed aan en houden zich goed aan de geldende coronamaatregelen.

‘In deze periode is het op het loonbedrijf altijd zo druk dat je je collega’s meer ziet dan je familie. Mijn vriendin is lerares en geeft vanuit huis volop onderwijs. Omdat het werk van ons allebei valt onder de cruciale beroepen, mag ons eenjarig zoontje ook naar de dagopvang. Dat gaat ook nog altijd prima, al mogen we daar niet meer binnenkomen en moeten we hem letterlijk bij de deur afgeven.’

Meer werk door particulieren

‘Boeren zijn nuchtere mensen. Het voorjaarswerk gaat gewoon door en ik kan niet merken dat er minder werk is omdat boeren door corona meer machinewerk zelf doen. In de eerste weken van de coronamaatregelen hadden we het zelfs drukker. We doen ook nog wat grond- en straatwerk voor particulieren en er waren ineens wat meer mensen waarvoor we in hun tuin aan de slag moesten.’

Vergadering in de loods

‘Met ons team drinken we altijd ’s morgens koffie, maar we houden bewust afstand. Als de jongens bij de boeren koffie krijgen aangeboden, dan drinken ze dat buiten op. Ondanks dat je soms het gevoel hebt dat corona ver weg is – ik ken geen boeren die ziek zijn  blijven we op gepaste afstand van elkaar. We zijn een coöperatie en hebben onze bestuursvergadering al twee maal opgeschort. Maar binnenkort willen we toch bij elkaar zitten om een aantal zaken door te nemen. Dat gaan we dan wellicht doen in de loods, zodat we een opstelling kunnen maken waarbij we voldoende ver van elkaar kunnen zitten.’

Koffiedik kijken over financiële gevolgen

‘Het voorjaarswerk heeft niet echt een piek dit jaar vanwege het vaste weer. Dat werkt wel zo prettig. Ik denk wel dat we later in het seizoen nog wel wat gaan merken van de gevolgen van corona. De melk- en vleesprijzen staan onder druk, en dat werkt ook door naar ons toe. Vooralsnog merk ik nergens nog paniek, maar we zullen wel nadenken wat voor maatregelen wij kunnen gaan nemen mocht het financieel lastig worden. Voor nu is dat echter nog koffiedik kijken. We kunnen ons werk doen, boeren hebben ons gewoon ook nodig.’

0 reactiesREAGEER

Veeteelt stelt het erg op prijs dat je wilt reageren op een bericht. Vul hieronder je volledige naam (voor- en achternaam) en je emailadres in. Je reactie wordt dan meteen geplaatst. Wil je niet elke keer je naam en emailadres invullen? Dan kun je je eenmalig registreren. Zo ontstaat een omgeving waarin iedereen op een respectvolle manier kan reageren in plaats van anoniem afreageren.
You must have Javascript enabled to use this form.