NMV: ‘Pijn van fosfaatplan zoveel mogelijk verzachten’


NMV wil met de komst van het fosfaatreductieplan toch proberen de pijn voor melkveehouders zoveel mogelijk te verzachten
maandag, 2 januari, 2017

NMV-leden hebben het bestuur geadviseerd om vooral op zoek te gaan naar mogelijkheden om de pijn van het fosfaatreductieplan te verzachten. Dat deden ze afgelopen vrijdag tijdens een extra ledenvergadering in Nijkerk, waarop ze het fosfaatreductieplan afwezen.

Met een kleine meerderheid van 63 stemmen tegen, 60 vóór en 21 onthoudingen stemden de leden van de Nederlandse Melkveehouders Vakbond (NMV) tijdens de extra algemene ledenvergadering op 30 december tegen het fosfaatreductieplan van ZuivelNL.

Vóór de stemming was het echter al duidelijk dat deze niet veel zou uithalen. ‘Een uur voor de vergadering kregen we het bericht dat staatssecretaris Van Dam een ministeriële regeling op basis van de Landbouwwet zou gebruiken om het plan te borgen. Dat maakte onze stemming feitelijk overbodig’, vertelt NMV-voorzitter Harm Wiegersma desgevraagd.

Toch stemming

Toch wilden de aanwezige leden in Nijkerk graag dat de stemming door zou gaan, laat Wiegersma weten. ‘Het punt was immers geagendeerd.’ Hij nuanceert de uitslag: ‘De opkomst voor deze vergadering betrof minder dan tien procent van onze leden. Dat er naast ja- en nee-stemmers ook 23 mensen zich onthielden van stemming, geeft wel aan dat het fosfaatreductieplan voor veel boeren inmiddels ook een gegeven is waar we het mee moeten doen.’

Scherpe kantjes eraf halen

‘Voor ons als NMV-bestuur houdt het bij de tegenstem niet op’, vervolgt Wiegersma. ‘We hebben de zaal gevraagd hoe nu verder te gaan en die gaf ons de boodschap mee om vooral niet de handen van het plan af te trekken. We moeten blijven zoeken naar mogelijkheden om de scherpe kantjes van het fosfaatreductieplan af te halen, om de pijn voor melkveehouders zo veel mogelijk te verzachten. Als bestuur zijn we hiermee akkoord gegaan.’


0 reacties

NMV wil met de komst van het fosfaatreductieplan toch proberen de pijn voor melkveehouders zoveel mogelijk te verzachten
maandag, 2 januari, 2017

NMV-leden hebben het bestuur geadviseerd om vooral op zoek te gaan naar mogelijkheden om de pijn van het fosfaatreductieplan te verzachten. Dat deden ze afgelopen vrijdag tijdens een extra ledenvergadering in Nijkerk, waarop ze het fosfaatreductieplan afwezen.

Met een kleine meerderheid van 63 stemmen tegen, 60 vóór en 21 onthoudingen stemden de leden van de Nederlandse Melkveehouders Vakbond (NMV) tijdens de extra algemene ledenvergadering op 30 december tegen het fosfaatreductieplan van ZuivelNL.

Vóór de stemming was het echter al duidelijk dat deze niet veel zou uithalen. ‘Een uur voor de vergadering kregen we het bericht dat staatssecretaris Van Dam een ministeriële regeling op basis van de Landbouwwet zou gebruiken om het plan te borgen. Dat maakte onze stemming feitelijk overbodig’, vertelt NMV-voorzitter Harm Wiegersma desgevraagd.

Toch stemming

Toch wilden de aanwezige leden in Nijkerk graag dat de stemming door zou gaan, laat Wiegersma weten. ‘Het punt was immers geagendeerd.’ Hij nuanceert de uitslag: ‘De opkomst voor deze vergadering betrof minder dan tien procent van onze leden. Dat er naast ja- en nee-stemmers ook 23 mensen zich onthielden van stemming, geeft wel aan dat het fosfaatreductieplan voor veel boeren inmiddels ook een gegeven is waar we het mee moeten doen.’

Scherpe kantjes eraf halen

‘Voor ons als NMV-bestuur houdt het bij de tegenstem niet op’, vervolgt Wiegersma. ‘We hebben de zaal gevraagd hoe nu verder te gaan en die gaf ons de boodschap mee om vooral niet de handen van het plan af te trekken. We moeten blijven zoeken naar mogelijkheden om de scherpe kantjes van het fosfaatreductieplan af te halen, om de pijn voor melkveehouders zo veel mogelijk te verzachten. Als bestuur zijn we hiermee akkoord gegaan.’

0 reactiesREAGEER

Veeteelt stelt het erg op prijs dat je wilt reageren op een bericht. Vul hieronder je volledige naam (voor- en achternaam) en je emailadres in. Je reactie wordt dan meteen geplaatst. Wil je niet elke keer je naam en emailadres invullen? Dan kun je je eenmalig registreren. Zo ontstaat een omgeving waarin iedereen op een respectvolle manier kan reageren in plaats van anoniem afreageren.
You must have Javascript enabled to use this form.