Kamermeerderheid voor wettelijk borgen weidegang


Alsnog steun voor motie over wettelijk borgen weidegang
vrijdag, 24 februari, 2017

De Tweede Kamer heeft gisteravond alsnog een motie aangenomen over het wettelijk borgen van de weidegang. De motie was ingediend door Esther Ouwehand van de Partij voor de Dieren en kreeg de steun van PvdA, D66, SP, PVV, Groen Links en Jaques Monasch.

Dat een meerderheid voor de motie stemde, is opmerkelijk. Op dinsdag 14 februari wees de Kamer een andere motie met dezelfde strekking van de Partij voor de Dieren af. Vorige week ontbrak de steun van de PVV. De partij stemde nu wel in met de nieuwe motie. Het is nog niet duidelijk wat staatssecretaris Martijn van Dam doet met de motie.

‘Onbegrijpelijke switch’

LTO-vakgroepvoorzitter Kees Romijn reageert verbaasd. ‘Deze switch is onbegrijpelijk voor onze leden. We wachten af waar de staatssecretaris mee komt, maar wij houden ons vast aan de opgaande lijn voor weidegang en zetten ons in voor het Convenant Weidegang, dat is ondertekend door het bedrijfsleven, maatschappelijke organisaties en het ministerie van Economische Zaken.


2 reacties

Alsnog steun voor motie over wettelijk borgen weidegang
vrijdag, 24 februari, 2017

De Tweede Kamer heeft gisteravond alsnog een motie aangenomen over het wettelijk borgen van de weidegang. De motie was ingediend door Esther Ouwehand van de Partij voor de Dieren en kreeg de steun van PvdA, D66, SP, PVV, Groen Links en Jaques Monasch.

Dat een meerderheid voor de motie stemde, is opmerkelijk. Op dinsdag 14 februari wees de Kamer een andere motie met dezelfde strekking van de Partij voor de Dieren af. Vorige week ontbrak de steun van de PVV. De partij stemde nu wel in met de nieuwe motie. Het is nog niet duidelijk wat staatssecretaris Martijn van Dam doet met de motie.

‘Onbegrijpelijke switch’

LTO-vakgroepvoorzitter Kees Romijn reageert verbaasd. ‘Deze switch is onbegrijpelijk voor onze leden. We wachten af waar de staatssecretaris mee komt, maar wij houden ons vast aan de opgaande lijn voor weidegang en zetten ons in voor het Convenant Weidegang, dat is ondertekend door het bedrijfsleven, maatschappelijke organisaties en het ministerie van Economische Zaken.

2 reacties


Reacties

hallo ik vraag me af of we nog wat te zeggen hebben over ons eigen bedrijf en komen jullie de koeien mee buiten doen als het zo ver is want onze koeien kennen geen draad dus de kans is groot dat ze op de weg lopen

weer een motie die gebaseerd is op emotie en helemaal niet onderbouwd laat de melkveehouders zelf beslissen voor weidegang en niet wettelijk verplichten, want lang niet iedereen heeft de mogelijkheid om weidegang toe te passen .Het is hetzelfde als of je tegen een bouwbedrijf zou zeggen dat ze de beton met een betonmolen handmatig moeten maken en niet bestellen bij de betoncentralen wat dit is beter voor de werkgelegenheid.

REAGEER

Veeteelt stelt het erg op prijs dat je wilt reageren op een bericht. Vul hieronder je volledige naam (voor- en achternaam) en je emailadres in. Je reactie wordt dan meteen geplaatst. Wil je niet elke keer je naam en emailadres invullen? Dan kun je je eenmalig registreren. Zo ontstaat een omgeving waarin iedereen op een respectvolle manier kan reageren in plaats van anoniem afreageren.
You must have Javascript enabled to use this form.