Italiaanse Superbrown biedt teststieren gesekst aan


Van de jonge stier Palinko wordt het gesekste sperma, inclusief inseminatie, aangeboden voor 40 euro
vrijdag, 10 december, 2021

Leden van het Sudtiroler Braunvieh Zuchtverband kunnen rietjes van jonge teststieren alleen nog maar gesekst krijgen.

Het stamboek, dat zijn werkgebied heeft in de Noord-Italiaanse Alpen, is voor de helft eigenaar van ki-organisatie Superbrown, die jaarlijks ongeveer 20 brownswiss-stieren test.

Halvering benodigde rietjes

Ondanks dat de brownswiss-stieren op basis van genoomtesten worden ingezet, wil het stamboek van elke stier zo snel mogelijk melkgevende nakomelingen, zo legt directeur Peter Zischg uit. ‘We willen snel betrouwbare fowaarden op basis van dochterinformatie. In plaats van 600 rietjes hoeven we door gesekste rietjes te gebruiken nu nog maar 300 rietjes in de testperiode uit te zetten’, zo somt Zischg een van de belangrijkste redenen op. ‘Ook zorgen we er hiermee voor dat onze leden ervaring opdoen met werken met gesekst sperma.’

Onder de kostprijs

De interesse is groot, zo bleek na het beschikbaar stellen van de eerste twee teststieren Palinko (v. Passat) en Paymann (v. Paypal). ‘We bieden het sperma, inclusief inseminatie, voor 40 euro aan. Dat is onder de kostprijs’, zo duidt Zischg de grote interesse. Als de rietjes op zijn, dan zijn de conventionele rietjes van de stieren volgens de normale prijzen beschikbaar.

Vergroten rendement op kleine bedrijven

‘We hebben 3000 leden en 30.000 brownswiss-stamboekkoeien. Sommige bedrijven hebben daarnaast nog holsteinkoeien, maar de gemiddelde bedrijfsgrootte is hier 12 koeien. Om juist deze kleinere bedrijven vooruit te helpen, willen we gesekst sperma promoten’, legt Zischg uit.  Op dit moment ligt het gebruik van gesekst sperma in zijn werkgebied op 25 procent. ‘Als je de betere koeien insemineert met gesekst sperma en de overige met vleesstieren, vergroot je het rendement op het bedrijf. Zo snijdt het mes aan twee kanten; wij hoeven minder rietjes uit te zetten voor voldoende dochters en veehouders houden meer geld over.’

Het aanbod geldt alleen voor leden in het gebied in Zuid-Tirol. Leden in andere regio’s kunnen alleen conventionele rietjes krijgen voor gangbare prijzen.


0 reacties

Van de jonge stier Palinko wordt het gesekste sperma, inclusief inseminatie, aangeboden voor 40 euro
vrijdag, 10 december, 2021

Leden van het Sudtiroler Braunvieh Zuchtverband kunnen rietjes van jonge teststieren alleen nog maar gesekst krijgen.

Het stamboek, dat zijn werkgebied heeft in de Noord-Italiaanse Alpen, is voor de helft eigenaar van ki-organisatie Superbrown, die jaarlijks ongeveer 20 brownswiss-stieren test.

Halvering benodigde rietjes

Ondanks dat de brownswiss-stieren op basis van genoomtesten worden ingezet, wil het stamboek van elke stier zo snel mogelijk melkgevende nakomelingen, zo legt directeur Peter Zischg uit. ‘We willen snel betrouwbare fowaarden op basis van dochterinformatie. In plaats van 600 rietjes hoeven we door gesekste rietjes te gebruiken nu nog maar 300 rietjes in de testperiode uit te zetten’, zo somt Zischg een van de belangrijkste redenen op. ‘Ook zorgen we er hiermee voor dat onze leden ervaring opdoen met werken met gesekst sperma.’

Onder de kostprijs

De interesse is groot, zo bleek na het beschikbaar stellen van de eerste twee teststieren Palinko (v. Passat) en Paymann (v. Paypal). ‘We bieden het sperma, inclusief inseminatie, voor 40 euro aan. Dat is onder de kostprijs’, zo duidt Zischg de grote interesse. Als de rietjes op zijn, dan zijn de conventionele rietjes van de stieren volgens de normale prijzen beschikbaar.

Vergroten rendement op kleine bedrijven

‘We hebben 3000 leden en 30.000 brownswiss-stamboekkoeien. Sommige bedrijven hebben daarnaast nog holsteinkoeien, maar de gemiddelde bedrijfsgrootte is hier 12 koeien. Om juist deze kleinere bedrijven vooruit te helpen, willen we gesekst sperma promoten’, legt Zischg uit.  Op dit moment ligt het gebruik van gesekst sperma in zijn werkgebied op 25 procent. ‘Als je de betere koeien insemineert met gesekst sperma en de overige met vleesstieren, vergroot je het rendement op het bedrijf. Zo snijdt het mes aan twee kanten; wij hoeven minder rietjes uit te zetten voor voldoende dochters en veehouders houden meer geld over.’

Het aanbod geldt alleen voor leden in het gebied in Zuid-Tirol. Leden in andere regio’s kunnen alleen conventionele rietjes krijgen voor gangbare prijzen.

0 reactiesREAGEER

Veeteelt stelt het erg op prijs dat je wilt reageren op een bericht. Vul hieronder je volledige naam (voor- en achternaam) en je emailadres in. Je reactie wordt dan meteen geplaatst. Wil je niet elke keer je naam en emailadres invullen? Dan kun je je eenmalig registreren. Zo ontstaat een omgeving waarin iedereen op een respectvolle manier kan reageren in plaats van anoniem afreageren.
You must have Javascript enabled to use this form.