vrijdag, 17 maart, 2017 Onderzoekers van het Vlaams Instituut voor Biotechnologie (VIB) en de Universiteit Gent hebben een gen ontdekt dat de zaadopbrengst in maishybriden met 10 tot 15 procent kan verhogen. Het onderzoek is gepresenteerd in het wetenschapsblad Nature. Het gevonden gen verhoogt de plantengroei en de zaadopbrengst in mais sterk. Het gen zou functioneren door een verhoogde toename van het plantenhormoon auxine, waardoor de groeifase van de maisplant wordt verlengd. De plant wordt langer en er ontstaat meer plantenmassa en meer graan. Droogtestress mogelijk compenserenDe resultaten die eerder tijdens laboratoriumonderzoek werden vastgesteld, werden ook bevestigd tijdens twee jaar durende veldproeven in België en de Verenigde Staten. De aanwezigheid van het gen wordt gecorreleerd met een meeropbrengst van tien tot vijftien procent. De langere groeifase zou niet alleen zorgen voor meer opbrengst. Het gen zou ook de verminderde groei gedeeltelijk compenseren die kan ontstaan als gevolg van droogtestress.
0 reacties
|
10 tot 15 procent meer mais door nieuw ontdekt gen
Onderzoekers van het Vlaams Instituut voor Biotechnologie (VIB) en de Universiteit Gent hebben een gen ontdekt dat de zaadopbrengst in maishybriden met 10 tot 15 procent kan verhogen. Het onderzoek is gepresenteerd in het wetenschapsblad Nature.
Het gevonden gen verhoogt de plantengroei en de zaadopbrengst in mais sterk. Het gen zou functioneren door een verhoogde toename van het plantenhormoon auxine, waardoor de groeifase van de maisplant wordt verlengd. De plant wordt langer en er ontstaat meer plantenmassa en meer graan.
Droogtestress mogelijk compenseren
De resultaten die eerder tijdens laboratoriumonderzoek werden vastgesteld, werden ook bevestigd tijdens twee jaar durende veldproeven in België en de Verenigde Staten. De aanwezigheid van het gen wordt gecorreleerd met een meeropbrengst van tien tot vijftien procent.
De langere groeifase zou niet alleen zorgen voor meer opbrengst. Het gen zou ook de verminderde groei gedeeltelijk compenseren die kan ontstaan als gevolg van droogtestress.
REAGEER