RFC past melkgeldreglement aan voor uitzonderlijke situaties


De aanpassing in het melkgeldreglement maakt het FrieslandCampina wel gemakkelijker om enige vorm van melkregulering toe te passen
woensdag, 16 november, 2016

Op dinsdag 15 november heeft de ledenraad van FrieslandCampina zijn goedkeuring verleend om snel tijdelijke maatregelen toe te passen in uitzonderlijke omstandigheden.

Bij uitzonderlijke omstandigheden gaat het volgens FrieslandCampina om bijvoorbeeld een sterk stijgend melkaanbod, waardoor er een tekort aan verwerkingscapaciteit ontstaat. Het kan echter ook gaan om exportbelemmeringen, dierziektes en extreme weersomstandigheden waardoor de melk niet ingenomen of verwerkt kan worden.

Melkregulering toepassen

Wat die tijdelijke maatregelen dan zullen zijn, noemt FrieslandCampina niet. Volgens perswoordvoerder Jan-Willem ter Avest is daar ook geen klip en klaar antwoord op te geven. 'Dat is afhankelijk van de situatie waarmee we te maken hebben', licht Ter Avest toe. De aanpassing in het melkgeldreglement maakt het FrieslandCampina wel gemakkelijker om indien nodig enige vorm van melkregulering toe te passen. 'Een voorbeeld is de bonusregeling die we in 2016 gaven om de melkproductie af te remmen. Leden-melkveehouders betaalden we toen 2 cent extra per niet-geleverde liter.'

Maatregelen sneller nemen

Door de aanpassing in het melkgeldreglement kan FrieslandCampina tijdelijke maatregelen nu vooral sneller nemen, aldus Ter Avest. 'Wel moet de ledenraad, die onze leden-melkveehouders vertegenwoordigt, een voorstel eerst goedkeuren. Bovendien gaat het hierbij dus altijd om tijdelijke maatregelen.'


0 reacties

De aanpassing in het melkgeldreglement maakt het FrieslandCampina wel gemakkelijker om enige vorm van melkregulering toe te passen
woensdag, 16 november, 2016

Op dinsdag 15 november heeft de ledenraad van FrieslandCampina zijn goedkeuring verleend om snel tijdelijke maatregelen toe te passen in uitzonderlijke omstandigheden.

Bij uitzonderlijke omstandigheden gaat het volgens FrieslandCampina om bijvoorbeeld een sterk stijgend melkaanbod, waardoor er een tekort aan verwerkingscapaciteit ontstaat. Het kan echter ook gaan om exportbelemmeringen, dierziektes en extreme weersomstandigheden waardoor de melk niet ingenomen of verwerkt kan worden.

Melkregulering toepassen

Wat die tijdelijke maatregelen dan zullen zijn, noemt FrieslandCampina niet. Volgens perswoordvoerder Jan-Willem ter Avest is daar ook geen klip en klaar antwoord op te geven. 'Dat is afhankelijk van de situatie waarmee we te maken hebben', licht Ter Avest toe. De aanpassing in het melkgeldreglement maakt het FrieslandCampina wel gemakkelijker om indien nodig enige vorm van melkregulering toe te passen. 'Een voorbeeld is de bonusregeling die we in 2016 gaven om de melkproductie af te remmen. Leden-melkveehouders betaalden we toen 2 cent extra per niet-geleverde liter.'

Maatregelen sneller nemen

Door de aanpassing in het melkgeldreglement kan FrieslandCampina tijdelijke maatregelen nu vooral sneller nemen, aldus Ter Avest. 'Wel moet de ledenraad, die onze leden-melkveehouders vertegenwoordigt, een voorstel eerst goedkeuren. Bovendien gaat het hierbij dus altijd om tijdelijke maatregelen.'

0 reactiesREAGEER

Veeteelt stelt het erg op prijs dat je wilt reageren op een bericht. Vul hieronder je volledige naam (voor- en achternaam) en je emailadres in. Je reactie wordt dan meteen geplaatst. Wil je niet elke keer je naam en emailadres invullen? Dan kun je je eenmalig registreren. Zo ontstaat een omgeving waarin iedereen op een respectvolle manier kan reageren in plaats van anoniem afreageren.
You must have Javascript enabled to use this form.