Marc Ligthart: ‘Het woord is nu aan onze leden’


Volgens DOC-directeur Mark Ligthart voldoet een fusie met DMK aan alle selectiecriteria
dinsdag, 19 mei, 2015

‘Het woord is nu aan onze leden, zij beslissen.’ Dit zegt directeur Marc Ligthart van DOC Kaas in een reactie op de persconferentie die Hochwald Foods vanmorgen gaf in Bolsward.

De top van Hochwald zei daar verbaasd te zijn dat DOC nooit een gesprek wilde over samenwerking en dat het voorstel tot fusie met Hochwald niet met de leden van DOC is besproken.

Heel zorgvuldig proces

Ligthart: ‘Op 19 maart hebben wij het fusievoorstel met DMK Group aangekondigd. In de daaraan voorafgaande maanden hebben wij een heel zorgvuldig proces doorlopen. Daarbij hebben we met verschillende partijen gesproken. Ook met Hochwald. Op basis van die gesprekken en de selectiecriteria voor een mogelijke fusiepartner is besloten tot een fusievoorstel met DMK.’

Volgens Ligthart voldoet een fusie met DMK aan alle selectiecriteria. De belangrijkste daarvan zijn volgens hem dat DMK groot en sterk in kaas is. ‘Daardoor kunnen we onze strategie versnellen. Verder is het een internationaal zuivelconcern met een breed assortiment zuivelproducten, wat leidt tot risicospreiding.’

Vragen over alternatieven beantwoord

Besluitvorming over het voorstel tot fusie met DMK vond volgens Ligthart plaats tussen raad van commissarissen, directie en ledenraad. ‘En is daarna voorgelegd aan de leden van DOC Kaas. Tijdens negentien ledenbijeenkomsten hebben we de achtergronden van het fusievoorstel met onze leden besproken. Daar zijn ook vragen over eventuele alternatieven beantwoord.’

Eind april is tijdens de laatste ronde bijeenkomsten aan de leden gevraagd of ze voldoende zijn geïnformeerd om tot een afgewogen beslissing te kunnen komen over het fusievoorstel met DMK Group. Dat bleek het geval en daarna is de stemdatum op 21 mei aanstaande vastgesteld. ‘Het woord is nu aan onze leden. Zij beslissen.’


0 reacties

Volgens DOC-directeur Mark Ligthart voldoet een fusie met DMK aan alle selectiecriteria
dinsdag, 19 mei, 2015

‘Het woord is nu aan onze leden, zij beslissen.’ Dit zegt directeur Marc Ligthart van DOC Kaas in een reactie op de persconferentie die Hochwald Foods vanmorgen gaf in Bolsward.

De top van Hochwald zei daar verbaasd te zijn dat DOC nooit een gesprek wilde over samenwerking en dat het voorstel tot fusie met Hochwald niet met de leden van DOC is besproken.

Heel zorgvuldig proces

Ligthart: ‘Op 19 maart hebben wij het fusievoorstel met DMK Group aangekondigd. In de daaraan voorafgaande maanden hebben wij een heel zorgvuldig proces doorlopen. Daarbij hebben we met verschillende partijen gesproken. Ook met Hochwald. Op basis van die gesprekken en de selectiecriteria voor een mogelijke fusiepartner is besloten tot een fusievoorstel met DMK.’

Volgens Ligthart voldoet een fusie met DMK aan alle selectiecriteria. De belangrijkste daarvan zijn volgens hem dat DMK groot en sterk in kaas is. ‘Daardoor kunnen we onze strategie versnellen. Verder is het een internationaal zuivelconcern met een breed assortiment zuivelproducten, wat leidt tot risicospreiding.’

Vragen over alternatieven beantwoord

Besluitvorming over het voorstel tot fusie met DMK vond volgens Ligthart plaats tussen raad van commissarissen, directie en ledenraad. ‘En is daarna voorgelegd aan de leden van DOC Kaas. Tijdens negentien ledenbijeenkomsten hebben we de achtergronden van het fusievoorstel met onze leden besproken. Daar zijn ook vragen over eventuele alternatieven beantwoord.’

Eind april is tijdens de laatste ronde bijeenkomsten aan de leden gevraagd of ze voldoende zijn geïnformeerd om tot een afgewogen beslissing te kunnen komen over het fusievoorstel met DMK Group. Dat bleek het geval en daarna is de stemdatum op 21 mei aanstaande vastgesteld. ‘Het woord is nu aan onze leden. Zij beslissen.’

0 reactiesREAGEER

Veeteelt stelt het erg op prijs dat je wilt reageren op een bericht. Vul hieronder je volledige naam (voor- en achternaam) en je emailadres in. Je reactie wordt dan meteen geplaatst. Wil je niet elke keer je naam en emailadres invullen? Dan kun je je eenmalig registreren. Zo ontstaat een omgeving waarin iedereen op een respectvolle manier kan reageren in plaats van anoniem afreageren.
You must have Javascript enabled to use this form.