FrieslandCampina: ‘Garantieprijs heeft bodem nog niet bereikt’


Winst FrieslandCampina over eerste half jaar 2015 steeg met 85 procent
donderdag, 27 augustus, 2015

De garantieprijs voor melk zal de komende maanden verder dalen.

‘Op korte termijn verwachten we geen herstel. Sterker, de bodem is nog niet bereikt’, zei de nieuwe topman Roelof Joosten vanmorgen bij de presentatie van de halfjaarcijfers in Amersfoort.

Winst steeg met 85 procent

De pijn van die constatering wordt voor de ledenmelkveehouders van FrieslandCampina verzacht door klinkende halfjaarcijfers. De winst over het eerste half jaar steeg met 85 procent naar 192 miljoen euro.  Daardoor krijgt een gemiddeld melkveebedrijf met 800.000 kilo melk per 1 september zo’n 8.000 euro uitgekeerd, zijnde een voorschot van 75 procent op de prestatietoeslag over het eerste half jaar.

Pro forma nabetaling 4,22 euro

De pro forma prestatietoeslag + reservering in ledenobligaties steeg in het eerste half jaar met 2,49 euro naar 4,22 euro. In het eerste halfjaar van 2014 was dat 1,73 euro. Joosten is positief gestemd dat deze lijn de rest van het jaar kan worden doorgetrokken. Dat betekent dat over 2015 een recordnabetaling aan de leden kan worden uitgekeerd.

Met name de toename van de verkoop van meer producten met hogere toegevoegde waarde stemt Joosten tevreden. Daarnaast droegen positieve valuta-effecten, lagere inkoopkosten en de lagere garantieprijs voor boerderijmelk bij aan de hogere winst. De netto-omzet bleef met 5.645 miljoen euro op hetzelfde niveau als over dezelfde periode vorig jaar.

Leden positief verrast

Voorzitter Piet Boer stelt dat de ledenraad zich gisteren positief verrast toonde over de goede halfjaarcijfers. ‘Er zijn op dit moment zuivelbedrijven die het niveau van de garantieprijs niet halen. Dan is het mooi voor onze leden dat wij op de garantieprijs ruim 4 cent extra kunnen uitbetalen en per 1 september dus al een interimuitkering van 2,018 euro per honderd kilo melk over de geleverde liters dit eerste half jaar, zo’n 8.000 euro voor een gemiddeld bedrijf.’

Vooruitzichten

FrieslandCampina verwacht tot het einde van het jaar wereldwijd een lichte toename van het melkaanbod en geen groei in de vraag. Daarom wordt een verdere daling van de garantieprijs verwachten. ‘We verwachten dat het dal langer aanhoudt dan in 2009.’


0 reacties

Winst FrieslandCampina over eerste half jaar 2015 steeg met 85 procent
donderdag, 27 augustus, 2015

De garantieprijs voor melk zal de komende maanden verder dalen.

‘Op korte termijn verwachten we geen herstel. Sterker, de bodem is nog niet bereikt’, zei de nieuwe topman Roelof Joosten vanmorgen bij de presentatie van de halfjaarcijfers in Amersfoort.

Winst steeg met 85 procent

De pijn van die constatering wordt voor de ledenmelkveehouders van FrieslandCampina verzacht door klinkende halfjaarcijfers. De winst over het eerste half jaar steeg met 85 procent naar 192 miljoen euro.  Daardoor krijgt een gemiddeld melkveebedrijf met 800.000 kilo melk per 1 september zo’n 8.000 euro uitgekeerd, zijnde een voorschot van 75 procent op de prestatietoeslag over het eerste half jaar.

Pro forma nabetaling 4,22 euro

De pro forma prestatietoeslag + reservering in ledenobligaties steeg in het eerste half jaar met 2,49 euro naar 4,22 euro. In het eerste halfjaar van 2014 was dat 1,73 euro. Joosten is positief gestemd dat deze lijn de rest van het jaar kan worden doorgetrokken. Dat betekent dat over 2015 een recordnabetaling aan de leden kan worden uitgekeerd.

Met name de toename van de verkoop van meer producten met hogere toegevoegde waarde stemt Joosten tevreden. Daarnaast droegen positieve valuta-effecten, lagere inkoopkosten en de lagere garantieprijs voor boerderijmelk bij aan de hogere winst. De netto-omzet bleef met 5.645 miljoen euro op hetzelfde niveau als over dezelfde periode vorig jaar.

Leden positief verrast

Voorzitter Piet Boer stelt dat de ledenraad zich gisteren positief verrast toonde over de goede halfjaarcijfers. ‘Er zijn op dit moment zuivelbedrijven die het niveau van de garantieprijs niet halen. Dan is het mooi voor onze leden dat wij op de garantieprijs ruim 4 cent extra kunnen uitbetalen en per 1 september dus al een interimuitkering van 2,018 euro per honderd kilo melk over de geleverde liters dit eerste half jaar, zo’n 8.000 euro voor een gemiddeld bedrijf.’

Vooruitzichten

FrieslandCampina verwacht tot het einde van het jaar wereldwijd een lichte toename van het melkaanbod en geen groei in de vraag. Daarom wordt een verdere daling van de garantieprijs verwachten. ‘We verwachten dat het dal langer aanhoudt dan in 2009.’

0 reactiesREAGEER

Veeteelt stelt het erg op prijs dat je wilt reageren op een bericht. Vul hieronder je volledige naam (voor- en achternaam) en je emailadres in. Je reactie wordt dan meteen geplaatst. Wil je niet elke keer je naam en emailadres invullen? Dan kun je je eenmalig registreren. Zo ontstaat een omgeving waarin iedereen op een respectvolle manier kan reageren in plaats van anoniem afreageren.
You must have Javascript enabled to use this form.