DOC Kaas werkt opnieuw aan fusie met DMK


De leden mogen zich later dit jaar opnieuw uitspreken over de fusieplannen
donderdag, 19 maart, 2015

Zuivelcoöperatie DOC Kaas uit Hoogeveen heeft het voornemen een bedrijfsfusie aan te gaan met de grote Duitse zuivelverwerker Deutches Milchkontor Group.

DOC gaat vanaf volgende week de leden hierover informeren op de rayonvergaderingen.

Alleen kaas kwetsbaar

De reden van het werken naar een bedrijfsfusie is volgens Geert Hartlief, manager ledendienst bij DOC, dat het businessmodel van DOC met alleen kaasproductie kwetsbaar is. ‘En daardoor is het lastig om een goed vervolg te geven aan onze langetermijnstrategie van een concurrerende, stabiele melkprijs voor onze leden. Een breder productpakket, minder afhankelijkheid van kaas en een nog groter internationaal verkoopkanaal is daarvoor een goede oplossing. Internationaal zijn er niet zo veel partners die dit kunnen bieden.’

Naam en coöperatie blijft bestaan

Hierdoor is DOC opnieuw bij DMK uitgekomen nadat in 2011 de leden een fusie tussen dezelfde twee zuivelondernemingen wegstemden. ‘We denken nu goede argumenten te hebben om het opnieuw voor te leggen aan de leden. DOC wordt een 100 procent dochteronderneming van DMK en behoudt zijn eigen identiteit. De naam en coöperatiestructuur blijven bestaan en daarmee ook de zeggenschap van de leden binnen de onderneming.’ Later dit jaar zal er door DOC een stemming voor de leden uitgeschreven worden.


0 reacties

De leden mogen zich later dit jaar opnieuw uitspreken over de fusieplannen
donderdag, 19 maart, 2015

Zuivelcoöperatie DOC Kaas uit Hoogeveen heeft het voornemen een bedrijfsfusie aan te gaan met de grote Duitse zuivelverwerker Deutches Milchkontor Group.

DOC gaat vanaf volgende week de leden hierover informeren op de rayonvergaderingen.

Alleen kaas kwetsbaar

De reden van het werken naar een bedrijfsfusie is volgens Geert Hartlief, manager ledendienst bij DOC, dat het businessmodel van DOC met alleen kaasproductie kwetsbaar is. ‘En daardoor is het lastig om een goed vervolg te geven aan onze langetermijnstrategie van een concurrerende, stabiele melkprijs voor onze leden. Een breder productpakket, minder afhankelijkheid van kaas en een nog groter internationaal verkoopkanaal is daarvoor een goede oplossing. Internationaal zijn er niet zo veel partners die dit kunnen bieden.’

Naam en coöperatie blijft bestaan

Hierdoor is DOC opnieuw bij DMK uitgekomen nadat in 2011 de leden een fusie tussen dezelfde twee zuivelondernemingen wegstemden. ‘We denken nu goede argumenten te hebben om het opnieuw voor te leggen aan de leden. DOC wordt een 100 procent dochteronderneming van DMK en behoudt zijn eigen identiteit. De naam en coöperatiestructuur blijven bestaan en daarmee ook de zeggenschap van de leden binnen de onderneming.’ Later dit jaar zal er door DOC een stemming voor de leden uitgeschreven worden.

0 reactiesREAGEER

Veeteelt stelt het erg op prijs dat je wilt reageren op een bericht. Vul hieronder je volledige naam (voor- en achternaam) en je emailadres in. Je reactie wordt dan meteen geplaatst. Wil je niet elke keer je naam en emailadres invullen? Dan kun je je eenmalig registreren. Zo ontstaat een omgeving waarin iedereen op een respectvolle manier kan reageren in plaats van anoniem afreageren.
You must have Javascript enabled to use this form.