RFC: meer waardering voor landschapsbeheer door boeren


Melkveehouders zorgen voor een groot gedeelte van het onderhoud van natuur en landschap
dinsdag, 23 maart, 2021

Zuivelcoöperatie FrieslandCampina start dit voorjaar een project om boeren meer waardering te geven voor het onderhoud wat ze doen aan natuur en landschap.

‘Melkveehouders onderhouden de natuur en het landschap haast vanuit een automatisme. Het hoort bij het boer-zijn. Maar tot op heden krijgen ze daarvoor veel te weinig waardering’, vertelt Marina van Maanen, projectleider duurzaamheid bij FrieslandCampina. ‘Daar willen we wat aan doen. Enerzijds gaat het om trots, maar anderzijds ook om financiële waardering. We willen dit bewustzijn bij consument en maatschappij vergroten.’

Enthousiasme inzetten

Om de bewustwording een handje te helpen en de trots beter uit te dragen, heeft de zuivelcoöperatie het project ‘De beste beheerders van het platteland’ opgezet. Door middel van een groep ambassadeurs, leden-melkveehouders, wil de zuivelverwerker in ieder geval de komende twee jaar de boodschap duidelijk uitdragen. ‘We willen de kracht en het enthousiasme die in de sector zelf zitten, daarvoor gebruiken. Dat werkt aanstekelijk en inspireert.’

Dashboard met kengetallen

De ambassadeurs zullen zowel richting collega’s als richting consumenten hun trots en passie op het gebied van het beheren van het platteland gaan delen. ‘Om te bewijzen dat het geen gebakken lucht is, zullen we binnen het project ook een dashboard ontwerpen om met cijfers te onderbouwen wat onze leden-melkveehouders met elkaar realiseren aan bijvoorbeeld oppervlakte kruidenrijk grasland of slootkantbeheer en houtwallen.’

Aanmelden vanaf eind maart

De ambassadeurs binnen het project krijgen ook wat terug voor hun inspanningen. ‘We willen weten waar we onze ambassadeurs mee kunnen ondersteunen. Is dat kennis en advies of heel praktisch het inkopen van zaad voor kruidenrijk grasland.’

Leden-melkveehouders die als ambassadeur een bijdrage willen leveren aan het programma ‘De beste beheerders van het platteland’ kunnen zich vanaf eind maart aanmelden. Meer informatie daarover verschijnt binnenkort op Melkweb.


2 reacties

Melkveehouders zorgen voor een groot gedeelte van het onderhoud van natuur en landschap
dinsdag, 23 maart, 2021

Zuivelcoöperatie FrieslandCampina start dit voorjaar een project om boeren meer waardering te geven voor het onderhoud wat ze doen aan natuur en landschap.

‘Melkveehouders onderhouden de natuur en het landschap haast vanuit een automatisme. Het hoort bij het boer-zijn. Maar tot op heden krijgen ze daarvoor veel te weinig waardering’, vertelt Marina van Maanen, projectleider duurzaamheid bij FrieslandCampina. ‘Daar willen we wat aan doen. Enerzijds gaat het om trots, maar anderzijds ook om financiële waardering. We willen dit bewustzijn bij consument en maatschappij vergroten.’

Enthousiasme inzetten

Om de bewustwording een handje te helpen en de trots beter uit te dragen, heeft de zuivelcoöperatie het project ‘De beste beheerders van het platteland’ opgezet. Door middel van een groep ambassadeurs, leden-melkveehouders, wil de zuivelverwerker in ieder geval de komende twee jaar de boodschap duidelijk uitdragen. ‘We willen de kracht en het enthousiasme die in de sector zelf zitten, daarvoor gebruiken. Dat werkt aanstekelijk en inspireert.’

Dashboard met kengetallen

De ambassadeurs zullen zowel richting collega’s als richting consumenten hun trots en passie op het gebied van het beheren van het platteland gaan delen. ‘Om te bewijzen dat het geen gebakken lucht is, zullen we binnen het project ook een dashboard ontwerpen om met cijfers te onderbouwen wat onze leden-melkveehouders met elkaar realiseren aan bijvoorbeeld oppervlakte kruidenrijk grasland of slootkantbeheer en houtwallen.’

Aanmelden vanaf eind maart

De ambassadeurs binnen het project krijgen ook wat terug voor hun inspanningen. ‘We willen weten waar we onze ambassadeurs mee kunnen ondersteunen. Is dat kennis en advies of heel praktisch het inkopen van zaad voor kruidenrijk grasland.’

Leden-melkveehouders die als ambassadeur een bijdrage willen leveren aan het programma ‘De beste beheerders van het platteland’ kunnen zich vanaf eind maart aanmelden. Meer informatie daarover verschijnt binnenkort op Melkweb.

2 reacties


Reacties

Een prima initiatief dat zonder meer van de grond moet komen onder voorwaarde dat de beloning ook uit de mark komt. Ik weet nog dat in het verleden met de premie op weidegang werd gesteld door de beleidsmedewerkers van Friesland Campina dat die uit de mark zouden komen. Dus niet.Het is gewoon een sigaar uit eigen doos geworden,En dat kan nooit de bedoeling zijn geweest. Dat geld volgens mij ook voor dit initiatief.

REAGEER

Veeteelt stelt het erg op prijs dat je wilt reageren op een bericht. Vul hieronder je volledige naam (voor- en achternaam) en je emailadres in. Je reactie wordt dan meteen geplaatst. Wil je niet elke keer je naam en emailadres invullen? Dan kun je je eenmalig registreren. Zo ontstaat een omgeving waarin iedereen op een respectvolle manier kan reageren in plaats van anoniem afreageren.
You must have Javascript enabled to use this form.