Oud NAJK-voorzitter Arfman wordt voorzitter De Marke


Arfman is melkveehouder in Vorden en is vanaf deze maand voorzitter van Coöperatie De Marke
dinsdag, 1 december, 2020

De 36-jarige Andre Arfman, die vorige week afzwaaide bij het NAJK, is per 1 december voorzitter van Coöperatie De Marke, de organisatie die het Agro-innovatiecentrum gaat exploiteren.

Vorig jaar juni werd bekend dat melkveeproefbedrijf De Marke wordt voortgezet als coöperatie, zodat boerenleden kunnen bijdragen aan onderzoek en mee kunnen bepalen wat er wordt onderzocht.

Meerwaarde lidmaatschap

Arfman geeft in zijn introductie aan dat hij het belangrijk vindt om als boer zoveel mogelijk zelf invulling te kunnen geven aan wat er op de sector afkomt. ‘Een van mijn doelen is de coöperatie in oprichting neer te zetten en te laten draaien en te zorgen voor voldoende leden. In 2021 moeten we daar een behoorlijke stap in hebben gezet. Verder wil ik dat de coöperatie meerwaarde biedt voor onze leden en dat het lidmaatschap ook daadwerkelijk wat gaat brengen’, aldus Arfman.

Zeggenschap bij de boer

Volgens Arfman is het verder belangrijk dat het zeggenschap bij de boer ligt. ‘Ongeacht hoeveel mensen bijdragen, 51 procent van de zeggenschap blijf bij de boeren. Leden melkveehouders beslissen dus op welk onderzoek we ons richten. Onderzoek vraaggestuurd vanuit de leden, maar ook onafhankelijk en transparant, daar hecht ik aan en daar wil ik me voor inzetten.’
 


0 reacties

Arfman is melkveehouder in Vorden en is vanaf deze maand voorzitter van Coöperatie De Marke
dinsdag, 1 december, 2020

De 36-jarige Andre Arfman, die vorige week afzwaaide bij het NAJK, is per 1 december voorzitter van Coöperatie De Marke, de organisatie die het Agro-innovatiecentrum gaat exploiteren.

Vorig jaar juni werd bekend dat melkveeproefbedrijf De Marke wordt voortgezet als coöperatie, zodat boerenleden kunnen bijdragen aan onderzoek en mee kunnen bepalen wat er wordt onderzocht.

Meerwaarde lidmaatschap

Arfman geeft in zijn introductie aan dat hij het belangrijk vindt om als boer zoveel mogelijk zelf invulling te kunnen geven aan wat er op de sector afkomt. ‘Een van mijn doelen is de coöperatie in oprichting neer te zetten en te laten draaien en te zorgen voor voldoende leden. In 2021 moeten we daar een behoorlijke stap in hebben gezet. Verder wil ik dat de coöperatie meerwaarde biedt voor onze leden en dat het lidmaatschap ook daadwerkelijk wat gaat brengen’, aldus Arfman.

Zeggenschap bij de boer

Volgens Arfman is het verder belangrijk dat het zeggenschap bij de boer ligt. ‘Ongeacht hoeveel mensen bijdragen, 51 procent van de zeggenschap blijf bij de boeren. Leden melkveehouders beslissen dus op welk onderzoek we ons richten. Onderzoek vraaggestuurd vanuit de leden, maar ook onafhankelijk en transparant, daar hecht ik aan en daar wil ik me voor inzetten.’
 

0 reactiesREAGEER

Veeteelt stelt het erg op prijs dat je wilt reageren op een bericht. Vul hieronder je volledige naam (voor- en achternaam) en je emailadres in. Je reactie wordt dan meteen geplaatst. Wil je niet elke keer je naam en emailadres invullen? Dan kun je je eenmalig registreren. Zo ontstaat een omgeving waarin iedereen op een respectvolle manier kan reageren in plaats van anoniem afreageren.
You must have Javascript enabled to use this form.