donderdag, 15 maart, 2018 De biologische landbouwsector groeide in 2017 met 8 procent ten opzicht van het jaar ervoor. Die groei is boven verwachting, stelt Bionext, ketenorganisatie voor de biosector. Vooraf verwachtte Bionext dat de groei een procent lager zou liggen. In totaal nam het aantal biologische bedrijven (geregistreerd bij Skal Biocontrole) met 420 toe, waarvan 164 landbouwbedrijven. Dat maakt een totaal van 1750 bio-gecertificeerde landbouwbedrijven in 2017. De groei van bedrijven zat met name in de handel en verwerking. Aan de producentenkant waren er vooral nieuwe instromers bij de melkveehouderij, de varkenssector en de (glas)tuinbouw. Het totaal aantal biologische melkveebedrijven kwam in 2017 op 481. Zuiden maakt inhaalslagHet biologische areaal nam vorig jaar toe met 7751 hectare. De drie zuidelijke provincies Noord-Brabant, Limburg en Zeeland hebben tot nu toe het laagste percentage biologisch areaal, maar juist deze provincies maakten in 2017 een inhaalslag, aldus Bionext. Stimulering bio door provinciesBionext ziet een belangrijke rol voor provincies als het gaat om het stimuleren van biologische landbouw. Manager Miriam van Bree licht toe: ‘Onze verwachting is dat de vraag naar biologische producten in 2018 met bijna 10 procent groeit en dat de biologische landbouw in 2018 met 5 procent groeit.’ De provincies kunnen volgens Van Bree bijvoorbeeld omschakelprojecten en promotieprogramma’s organiseren.
0 reacties
|
Nederlandse biosector groeit met 8 procent
De biologische landbouwsector groeide in 2017 met 8 procent ten opzicht van het jaar ervoor. Die groei is boven verwachting, stelt Bionext, ketenorganisatie voor de biosector.
Vooraf verwachtte Bionext dat de groei een procent lager zou liggen. In totaal nam het aantal biologische bedrijven (geregistreerd bij Skal Biocontrole) met 420 toe, waarvan 164 landbouwbedrijven.
Dat maakt een totaal van 1750 bio-gecertificeerde landbouwbedrijven in 2017. De groei van bedrijven zat met name in de handel en verwerking. Aan de producentenkant waren er vooral nieuwe instromers bij de melkveehouderij, de varkenssector en de (glas)tuinbouw.
Het totaal aantal biologische melkveebedrijven kwam in 2017 op 481.
Zuiden maakt inhaalslag
Het biologische areaal nam vorig jaar toe met 7751 hectare. De drie zuidelijke provincies Noord-Brabant, Limburg en Zeeland hebben tot nu toe het laagste percentage biologisch areaal, maar juist deze provincies maakten in 2017 een inhaalslag, aldus Bionext.
Stimulering bio door provincies
Bionext ziet een belangrijke rol voor provincies als het gaat om het stimuleren van biologische landbouw. Manager Miriam van Bree licht toe: ‘Onze verwachting is dat de vraag naar biologische producten in 2018 met bijna 10 procent groeit en dat de biologische landbouw in 2018 met 5 procent groeit.’
De provincies kunnen volgens Van Bree bijvoorbeeld omschakelprojecten en promotieprogramma’s organiseren.
REAGEER