Milcobel gaat samen met ILVO werken aan minder broeikasgas


Milcobel mikt op 19 procent minder methaanuitstoot in 2030
woensdag, 28 augustus, 2019

De Belgische zuivelcoöperatie Milcobel en onderzoeksinstituut ILVO gaan samenwerken om de uitstoot van broeikasgassen uit de melkveehouderij te verminderen. De coöperatie mikt onder andere op een vermindering van de totale methaanuitstoot met 19 procent in 2030.

Het gestelde doel komt overeen met afspraken die zijn gemaakt in een convenant met de Vlaamse overheid. De coöperatie denkt dat de lagere uitstoot gerealiseerd kan worden met een mix van maatregelen op het gebied van voeding, fokkerij en veemanagement.

Niets opleggen

Milcobel gaat onderzoek van het ILVO  financieel ondersteunen, maar levert ook een actieve bijdrage, bijvoorbeeld via het werven van veehouders voor onderzoeksprojecten.  

‘Wij zullen onze leden niets opleggen’, benadrukt Eddy Leloup, directeur coöperatieve zaken van Milocbel. ‘Maar we dragen veehouders wel mogelijkheden aan om de productie van broeikasgas te verminderen. Hierin zullen we hen ook ondersteunen.’

Ondertekening op 6 september

De samenwerkingsovereenkomst tussen ILVO en Milcobel zal op 6 september officieel worden bekrachtigd op het melkveebedrijf van Bart Vanderstraeten en Marijke D’Hertefelt in Merchtem. Genodigden kunnen hier ook kennismaken met diverse praktijkmaatregelen om de uitstoot van broeikasgassen te verlagen.

 

 

 


0 reacties

Milcobel mikt op 19 procent minder methaanuitstoot in 2030
woensdag, 28 augustus, 2019

De Belgische zuivelcoöperatie Milcobel en onderzoeksinstituut ILVO gaan samenwerken om de uitstoot van broeikasgassen uit de melkveehouderij te verminderen. De coöperatie mikt onder andere op een vermindering van de totale methaanuitstoot met 19 procent in 2030.

Het gestelde doel komt overeen met afspraken die zijn gemaakt in een convenant met de Vlaamse overheid. De coöperatie denkt dat de lagere uitstoot gerealiseerd kan worden met een mix van maatregelen op het gebied van voeding, fokkerij en veemanagement.

Niets opleggen

Milcobel gaat onderzoek van het ILVO  financieel ondersteunen, maar levert ook een actieve bijdrage, bijvoorbeeld via het werven van veehouders voor onderzoeksprojecten.  

‘Wij zullen onze leden niets opleggen’, benadrukt Eddy Leloup, directeur coöperatieve zaken van Milocbel. ‘Maar we dragen veehouders wel mogelijkheden aan om de productie van broeikasgas te verminderen. Hierin zullen we hen ook ondersteunen.’

Ondertekening op 6 september

De samenwerkingsovereenkomst tussen ILVO en Milcobel zal op 6 september officieel worden bekrachtigd op het melkveebedrijf van Bart Vanderstraeten en Marijke D’Hertefelt in Merchtem. Genodigden kunnen hier ook kennismaken met diverse praktijkmaatregelen om de uitstoot van broeikasgassen te verlagen.

 

 

 

0 reactiesREAGEER

Veeteelt stelt het erg op prijs dat je wilt reageren op een bericht. Vul hieronder je volledige naam (voor- en achternaam) en je emailadres in. Je reactie wordt dan meteen geplaatst. Wil je niet elke keer je naam en emailadres invullen? Dan kun je je eenmalig registreren. Zo ontstaat een omgeving waarin iedereen op een respectvolle manier kan reageren in plaats van anoniem afreageren.
You must have Javascript enabled to use this form.