Milcobel gaat CO2-uitstoot compenseren bij lokale boeren


Gebruik van grasklaver kan melkveehouders ruimte geven om CO2-uitstoot van bedrijven te compenseren
maandag, 20 december, 2021

Zuivelcoöperatie Milcobel heeft zich aangesloten bij de startup Claire om CO2-uitstoot te compenseren bij lokale boeren. Milcobel is hiermee de eerste Belgische onderneming die deze stap zet.

Claire brengt bedrijven die CO2-uitstoot willen compenseren, zoals Milcobel, samen met partijen die CO2-uitstoot willen reduceren of vermijden of die zelfs koolstof opslaan, zoals melkveehouders.

Alternatief verdienmodel

Concrete maatregelen die melkveehouders kunnen nemen om CO2-uitstoot te kunnen compenseren, zijn bijvoorbeeld gebruik van groenbedekkers, gebruik van grasklaver of luzerne, aanbrengen van compost of stalmest en aanplanten van houtkanten. Deze zogenaamde ‘carbon farming’ kan volgens Nils van Dam, CEO van Milcobel, voor melkveehouders voor een deel een alternatief verdienmodel zijn.

CO2-neutrale Brugge Kaas

Recent lanceerde Micobel de CO2-neutrale Brugge Kaas, een primeur op de kaasmarkt in de Benelux. Hiervoor werd de carbon footprint van kaas berekend, werden mogelijke CO2-reducties in kaart gebracht en wordt de resterende CO2-uitstoot gecompenseerd. Die compensatie gebeurde in eerste instantie via een windmolenproject in het buitenland. Maar Milcobel voegt daar nu lokale projecten aan toe via de startup Claire.

Lokale carbon cedits

‘Lokale compensatie heeft een hogere maatschappelijke waarde voor onze coöperatie, omdat onze leden ook een extra vergoeding kunnen ontvangen voor hun inspanningen’, stelt Nils van Dam. ‘Tot recent waren er geen lokale aanbieders, maar intussen heeft de jonge startup Claire een heel interessant model rond lokale carbon credits ontwikkeld. Het is simpel, transparant en voor ons het belangrijkste: onze melkveehouders kunnen zelf ook maatregelen nemen die CO2 reduceren en een extra vergoeding ontvangen hiervoor.’


0 reacties

Gebruik van grasklaver kan melkveehouders ruimte geven om CO2-uitstoot van bedrijven te compenseren
maandag, 20 december, 2021

Zuivelcoöperatie Milcobel heeft zich aangesloten bij de startup Claire om CO2-uitstoot te compenseren bij lokale boeren. Milcobel is hiermee de eerste Belgische onderneming die deze stap zet.

Claire brengt bedrijven die CO2-uitstoot willen compenseren, zoals Milcobel, samen met partijen die CO2-uitstoot willen reduceren of vermijden of die zelfs koolstof opslaan, zoals melkveehouders.

Alternatief verdienmodel

Concrete maatregelen die melkveehouders kunnen nemen om CO2-uitstoot te kunnen compenseren, zijn bijvoorbeeld gebruik van groenbedekkers, gebruik van grasklaver of luzerne, aanbrengen van compost of stalmest en aanplanten van houtkanten. Deze zogenaamde ‘carbon farming’ kan volgens Nils van Dam, CEO van Milcobel, voor melkveehouders voor een deel een alternatief verdienmodel zijn.

CO2-neutrale Brugge Kaas

Recent lanceerde Micobel de CO2-neutrale Brugge Kaas, een primeur op de kaasmarkt in de Benelux. Hiervoor werd de carbon footprint van kaas berekend, werden mogelijke CO2-reducties in kaart gebracht en wordt de resterende CO2-uitstoot gecompenseerd. Die compensatie gebeurde in eerste instantie via een windmolenproject in het buitenland. Maar Milcobel voegt daar nu lokale projecten aan toe via de startup Claire.

Lokale carbon cedits

‘Lokale compensatie heeft een hogere maatschappelijke waarde voor onze coöperatie, omdat onze leden ook een extra vergoeding kunnen ontvangen voor hun inspanningen’, stelt Nils van Dam. ‘Tot recent waren er geen lokale aanbieders, maar intussen heeft de jonge startup Claire een heel interessant model rond lokale carbon credits ontwikkeld. Het is simpel, transparant en voor ons het belangrijkste: onze melkveehouders kunnen zelf ook maatregelen nemen die CO2 reduceren en een extra vergoeding ontvangen hiervoor.’

0 reactiesREAGEER

Veeteelt stelt het erg op prijs dat je wilt reageren op een bericht. Vul hieronder je volledige naam (voor- en achternaam) en je emailadres in. Je reactie wordt dan meteen geplaatst. Wil je niet elke keer je naam en emailadres invullen? Dan kun je je eenmalig registreren. Zo ontstaat een omgeving waarin iedereen op een respectvolle manier kan reageren in plaats van anoniem afreageren.
You must have Javascript enabled to use this form.