Koning Willem-Alexander opent fabrieken Fonterra en A-ware


Koning Willem-Alexander opende de samenwerkende zuivelfabrieken in Heerenveen
woensdag, 8 juli, 2015

In Heerenveen opende Zijne Majesteit Koning Willem-Alexander woensdagmiddag officieel de zuivelfabrieken van het Nieuw-Zeelandse Fonterra en het Nederlandse Royal A-ware.

Door twee linten aan elkaar te knopen, symboliseerde de Koning de kracht die samenwerking moet opleveren. Tijdens dit officiële moment stelde Fonterra-topman Theo Spierings dat A-ware de perfecte partner is voor Fonterra. ‘Fonterra heeft patenten voor het produceren van functionele weiproteïnen. Wij zochten al langer naar een partner die melk verwerkt en ons hoogwaardige wei kan leveren en ons zo in staat stelt deze innovaties tot commerciële waarde te brengen.’

Bewuste keuze voor Noord-Nederland

De Fonterra-fabriek in Heerenveen is de eerste van Fonterra in Europa. John Wilson, voorzitter van de raad van commissarissen bij Fonterra, benadrukte dat Noord-Nederland heel bewust is gekozen. ‘Hier concentreert zich, meer dan waar ook in Europa, hoogwaardige melkproductie. De uitstraling van het weidse Friese land sluit aan op de beleving en het imago van onze Nieuw-Zeelandse zuivelcoöperatie.'

Fonterra in zwaar weer

Fonterra maakt momenteel een zware periode door. De aanhoudend verminderde vraag naar zuivel zorgt voor een lage melkprijs. De uitbetaling aan melkveehouders is daarop zelfs uitgesteld omdat er volgens het concern eerder meer is uitbetaald dan de markt oplevert. Daarbij vallen ook de dividend-opbrengsten tegen. 

Volgens Wilson balen de Fonterra-boeren wel, maar is er begrip voor de positie van het concern. ‘Ons bedrijf presteert als business goed, dat begrijpen onze boeren. De melkprijs valt nu tegen, maar zal ook weer omhoog krabbelen. Als ik de buitenlandse media lees, dan lijken die de werking in de vrije markt en de situatie bij Fonterra minder goed te begrijpen dan onze leden-melkveehouders.’

Lees volgende week meer over de visie van John Wilson in een exclusief interview met Veeteelt.


0 reacties

Koning Willem-Alexander opende de samenwerkende zuivelfabrieken in Heerenveen
woensdag, 8 juli, 2015

In Heerenveen opende Zijne Majesteit Koning Willem-Alexander woensdagmiddag officieel de zuivelfabrieken van het Nieuw-Zeelandse Fonterra en het Nederlandse Royal A-ware.

Door twee linten aan elkaar te knopen, symboliseerde de Koning de kracht die samenwerking moet opleveren. Tijdens dit officiële moment stelde Fonterra-topman Theo Spierings dat A-ware de perfecte partner is voor Fonterra. ‘Fonterra heeft patenten voor het produceren van functionele weiproteïnen. Wij zochten al langer naar een partner die melk verwerkt en ons hoogwaardige wei kan leveren en ons zo in staat stelt deze innovaties tot commerciële waarde te brengen.’

Bewuste keuze voor Noord-Nederland

De Fonterra-fabriek in Heerenveen is de eerste van Fonterra in Europa. John Wilson, voorzitter van de raad van commissarissen bij Fonterra, benadrukte dat Noord-Nederland heel bewust is gekozen. ‘Hier concentreert zich, meer dan waar ook in Europa, hoogwaardige melkproductie. De uitstraling van het weidse Friese land sluit aan op de beleving en het imago van onze Nieuw-Zeelandse zuivelcoöperatie.'

Fonterra in zwaar weer

Fonterra maakt momenteel een zware periode door. De aanhoudend verminderde vraag naar zuivel zorgt voor een lage melkprijs. De uitbetaling aan melkveehouders is daarop zelfs uitgesteld omdat er volgens het concern eerder meer is uitbetaald dan de markt oplevert. Daarbij vallen ook de dividend-opbrengsten tegen. 

Volgens Wilson balen de Fonterra-boeren wel, maar is er begrip voor de positie van het concern. ‘Ons bedrijf presteert als business goed, dat begrijpen onze boeren. De melkprijs valt nu tegen, maar zal ook weer omhoog krabbelen. Als ik de buitenlandse media lees, dan lijken die de werking in de vrije markt en de situatie bij Fonterra minder goed te begrijpen dan onze leden-melkveehouders.’

Lees volgende week meer over de visie van John Wilson in een exclusief interview met Veeteelt.

0 reactiesREAGEER

Veeteelt stelt het erg op prijs dat je wilt reageren op een bericht. Vul hieronder je volledige naam (voor- en achternaam) en je emailadres in. Je reactie wordt dan meteen geplaatst. Wil je niet elke keer je naam en emailadres invullen? Dan kun je je eenmalig registreren. Zo ontstaat een omgeving waarin iedereen op een respectvolle manier kan reageren in plaats van anoniem afreageren.
You must have Javascript enabled to use this form.