Kees Romijn: ‘Verdeeldheid sector is momentopname’


Romijn blikt in het afscheidsinterview terug op de roerige periode waarin het fosfaatreductieplan tot stand kwam
woensdag, 20 september, 2017

‘Het is begrijpelijk dat een ondernemer zijn eigen belang verdedigt als er beperkingen worden opgelegd, maar ik beschouw de huidige verdeeldheid in de sector als een momentopname na een zware periode.’

Dit stelt Kees Romijn, scheidend voorzitter van de vakgroep melkveehouderij van LTO Nederland, in een afscheidsinterview in Veeteelt. ‘Er ligt voor mijn opvolger zeker een taak om de spanning eraf te halen’, erkent hij. ‘Maar dat wil niet zeggen dat er geen ruimte meer mag zijn voor diversiteit. Die moeten we blijven koesteren. Want ik betwijfel of de verdeeldheid ten diepste zo groot is.’

Beperkt invloed

De kritiek dat LTO geen lef en visie zou tonen, bijvoorbeeld als het gaat om het realiseren van grondgebondenheid, pareert Romijn stevig. ‘Een visie hebben is één, maar de instrumenten hebben om deze visie te realiseren is nog iets anders. Als belangenbehartiger hebben we maar een beperkte invloed op de bedrijfsvoering van onze leden.’

Sector toonde veerkracht

Romijn kijkt ook terug op de roerige periode waarin het fosfaatreductieplan tot stand kwam. ‘Toen Brussel geen goedkeuring bleek te geven aan de invoering van het stelsel van fosfaatrechten, gaf niemand nog een cent voor de derogatie. Op dat moment toonden we als sector onze veerkracht. Het heeft pijn gedaan, maar het gevolg van niet ingrijpen zou veel pijnlijker zijn geweest’, aldus de inmiddels afgezwaaide vakgroepvoorzitter.

Het volledige interview met Kees Romijn is te lezen in het tweede septembernummer van Veeteelt, dat eind deze week verschijnt.


0 reacties

Romijn blikt in het afscheidsinterview terug op de roerige periode waarin het fosfaatreductieplan tot stand kwam
woensdag, 20 september, 2017

‘Het is begrijpelijk dat een ondernemer zijn eigen belang verdedigt als er beperkingen worden opgelegd, maar ik beschouw de huidige verdeeldheid in de sector als een momentopname na een zware periode.’

Dit stelt Kees Romijn, scheidend voorzitter van de vakgroep melkveehouderij van LTO Nederland, in een afscheidsinterview in Veeteelt. ‘Er ligt voor mijn opvolger zeker een taak om de spanning eraf te halen’, erkent hij. ‘Maar dat wil niet zeggen dat er geen ruimte meer mag zijn voor diversiteit. Die moeten we blijven koesteren. Want ik betwijfel of de verdeeldheid ten diepste zo groot is.’

Beperkt invloed

De kritiek dat LTO geen lef en visie zou tonen, bijvoorbeeld als het gaat om het realiseren van grondgebondenheid, pareert Romijn stevig. ‘Een visie hebben is één, maar de instrumenten hebben om deze visie te realiseren is nog iets anders. Als belangenbehartiger hebben we maar een beperkte invloed op de bedrijfsvoering van onze leden.’

Sector toonde veerkracht

Romijn kijkt ook terug op de roerige periode waarin het fosfaatreductieplan tot stand kwam. ‘Toen Brussel geen goedkeuring bleek te geven aan de invoering van het stelsel van fosfaatrechten, gaf niemand nog een cent voor de derogatie. Op dat moment toonden we als sector onze veerkracht. Het heeft pijn gedaan, maar het gevolg van niet ingrijpen zou veel pijnlijker zijn geweest’, aldus de inmiddels afgezwaaide vakgroepvoorzitter.

Het volledige interview met Kees Romijn is te lezen in het tweede septembernummer van Veeteelt, dat eind deze week verschijnt.

0 reactiesREAGEER

Veeteelt stelt het erg op prijs dat je wilt reageren op een bericht. Vul hieronder je volledige naam (voor- en achternaam) en je emailadres in. Je reactie wordt dan meteen geplaatst. Wil je niet elke keer je naam en emailadres invullen? Dan kun je je eenmalig registreren. Zo ontstaat een omgeving waarin iedereen op een respectvolle manier kan reageren in plaats van anoniem afreageren.
You must have Javascript enabled to use this form.