FrieslandCampina steekt geld in weidevogelprojecten


Boeren met plannen voor weidevogelbeheer kunnen bij de stichting Versterking Weidevogelgebieden aankloppen voor ondersteuning
dinsdag, 2 juli, 2019

FrieslandCampina gaat ondersteuning bieden aan melkveehouders die ideeën hebben voor weidevogelprojecten.

Hiervoor heeft de zuivelverwerker de stichting Versterking Weidevogelgebieden opgericht, samen met Vogelbescherming Nederland en BoerenNatuur, de overkoepelende organisatie van agrarische natuurverenigingen.

Onafhankelijke commissie

Met fondsen van de stichting kunnen plannen van boeren voor weidevogelbeheer worden uitgevoerd. De exacte werkwijze van de stichting moet nog worden ingevuld, maar volgens een woordvoerder van FrieslandCampina is het de bedoeling dat een onafhankelijke commissie de ingediende plannen gaat beoordelen. Hij geeft ook aan dat andere partijen van harte worden uitgenodigd om bij de stichting aan te sluiten. In de loop van de zomer volgt meer informatie over de voorwaarden.

Los van melkstromen

De oprichting van de stichting is een initiatief van de onderneming FrieslandCampina en staat vooralsnog los van onderscheidende melkstromen. ‘Samen met onze leden-melkveehouders wil FrieslandCampina een actieve bijdrage leveren aan het behoud van biodiversiteit’, motiveert CEO Hein Schumacher dit initiatief. ‘Veel van onze leden zetten zich al in om weidevogels te beschermen en dat worden er steeds meer. Door samen te werken met BoerenNatuur, Vogelbescherming Nederland en andere partners kunnen er concrete stappen worden gezet in versterking van weidevogelgebieden’, legt hij uit.

 

 


0 reacties

Boeren met plannen voor weidevogelbeheer kunnen bij de stichting Versterking Weidevogelgebieden aankloppen voor ondersteuning
dinsdag, 2 juli, 2019

FrieslandCampina gaat ondersteuning bieden aan melkveehouders die ideeën hebben voor weidevogelprojecten.

Hiervoor heeft de zuivelverwerker de stichting Versterking Weidevogelgebieden opgericht, samen met Vogelbescherming Nederland en BoerenNatuur, de overkoepelende organisatie van agrarische natuurverenigingen.

Onafhankelijke commissie

Met fondsen van de stichting kunnen plannen van boeren voor weidevogelbeheer worden uitgevoerd. De exacte werkwijze van de stichting moet nog worden ingevuld, maar volgens een woordvoerder van FrieslandCampina is het de bedoeling dat een onafhankelijke commissie de ingediende plannen gaat beoordelen. Hij geeft ook aan dat andere partijen van harte worden uitgenodigd om bij de stichting aan te sluiten. In de loop van de zomer volgt meer informatie over de voorwaarden.

Los van melkstromen

De oprichting van de stichting is een initiatief van de onderneming FrieslandCampina en staat vooralsnog los van onderscheidende melkstromen. ‘Samen met onze leden-melkveehouders wil FrieslandCampina een actieve bijdrage leveren aan het behoud van biodiversiteit’, motiveert CEO Hein Schumacher dit initiatief. ‘Veel van onze leden zetten zich al in om weidevogels te beschermen en dat worden er steeds meer. Door samen te werken met BoerenNatuur, Vogelbescherming Nederland en andere partners kunnen er concrete stappen worden gezet in versterking van weidevogelgebieden’, legt hij uit.

 

 

0 reactiesREAGEER

Veeteelt stelt het erg op prijs dat je wilt reageren op een bericht. Vul hieronder je volledige naam (voor- en achternaam) en je emailadres in. Je reactie wordt dan meteen geplaatst. Wil je niet elke keer je naam en emailadres invullen? Dan kun je je eenmalig registreren. Zo ontstaat een omgeving waarin iedereen op een respectvolle manier kan reageren in plaats van anoniem afreageren.
You must have Javascript enabled to use this form.