FrieslandCampina produceert meer melk met minder uitstoot


Richting 2030 wil FrieslandCampina de broeikasgasuitstoot verder verminderen
dinsdag, 23 februari, 2021

Het doel om tussen 2010 en 2020 klimaatneutraal te groeien, dat FrieslandCampina in 2010 stelde, is volgens de zuivelcoöperatie bereikt. 

Het productievolume groeide met 13,6 procent in deze periode, terwijl de totale gerapporteerde uitstoot van broeikasgassen in 2020 lager was dan in 2010. In een grafiek is te zien dat de broeikasgasuitstoot tussen 2010 en 2015 eerst iets toenam, maar na 2015 zette een daling in. 

Groene energie

Volgens Hein Schumacher is het bereiken van dit doel gelukt dankzij alle bedrijven en fabrieken in de zuivelketen. ‘Ik ben trots dat we dit samen hebben bereikt: zowel onze leden-melkveehouders die broeikasgassen op hun bedrijven verminderen als onze medewerkers, die de energietransitie echt hebben omarmd door groene energie in onze “supply chain” te implementeren’, vertelt de CEO van Koninklijke FrieslandCampina in een persbericht.

Een derde verminderen

De doelstelling mag dan bereikt zijn, volgens Schumacher is FrieslandCampina er nog niet. ‘We moeten de volgende stap maken en de uitstoot van broeikasgassen met meer dan een derde verminderen tegen 2030.’ Naast uitstootvermindering wil FrieslandCampina ook blijven werken aan biodiversiteit en koolstofvastlegging. 
 
 


0 reacties

Richting 2030 wil FrieslandCampina de broeikasgasuitstoot verder verminderen
dinsdag, 23 februari, 2021

Het doel om tussen 2010 en 2020 klimaatneutraal te groeien, dat FrieslandCampina in 2010 stelde, is volgens de zuivelcoöperatie bereikt. 

Het productievolume groeide met 13,6 procent in deze periode, terwijl de totale gerapporteerde uitstoot van broeikasgassen in 2020 lager was dan in 2010. In een grafiek is te zien dat de broeikasgasuitstoot tussen 2010 en 2015 eerst iets toenam, maar na 2015 zette een daling in. 

Groene energie

Volgens Hein Schumacher is het bereiken van dit doel gelukt dankzij alle bedrijven en fabrieken in de zuivelketen. ‘Ik ben trots dat we dit samen hebben bereikt: zowel onze leden-melkveehouders die broeikasgassen op hun bedrijven verminderen als onze medewerkers, die de energietransitie echt hebben omarmd door groene energie in onze “supply chain” te implementeren’, vertelt de CEO van Koninklijke FrieslandCampina in een persbericht.

Een derde verminderen

De doelstelling mag dan bereikt zijn, volgens Schumacher is FrieslandCampina er nog niet. ‘We moeten de volgende stap maken en de uitstoot van broeikasgassen met meer dan een derde verminderen tegen 2030.’ Naast uitstootvermindering wil FrieslandCampina ook blijven werken aan biodiversiteit en koolstofvastlegging. 
 
 

0 reactiesREAGEER

Veeteelt stelt het erg op prijs dat je wilt reageren op een bericht. Vul hieronder je volledige naam (voor- en achternaam) en je emailadres in. Je reactie wordt dan meteen geplaatst. Wil je niet elke keer je naam en emailadres invullen? Dan kun je je eenmalig registreren. Zo ontstaat een omgeving waarin iedereen op een respectvolle manier kan reageren in plaats van anoniem afreageren.
You must have Javascript enabled to use this form.