dinsdag, 11 februari, 2014 In de Amerikaanse staat Californië heerst momenteel extreme droogte. De weersomstandigheden in deze staat staan in schril contrast met de winterberichten uit de rest van Amerika. Californië is inzake melkproductie één van de belangrijkste deelstaten van de VS. De wintermaanden gelden voor Californië als regenseizoen. De afgelopen twee maanden is echter sprake van aanhoudende droogte. Volgens nieuwsbron The Daily News zou het gaan om het droogste regenseizoen sinds 434 jaar.
Mogelijke ‘Dust Bowl’De droogte is opvallend omdat ze al een tijdlang aanhoudt. 2013 was al een droog jaar en bovendien ligt de gemiddelde temperatuur in de regio veel hoger dan normaal. Sommige experts verwijzen naar de jaren dertig, toen de zogenaamde ‘Dust Bowl’ voor gelijkaardige droogtetaferelen zorgde. Wetenschappers vrezen dat de droogte mogelijk een langere periode zonder regen inluidt, een zogenaamde mega-droogte.
Zorgen om waterNu meer dan de helft van het gebied geteisterd is door droogte nemen de watervoorraden flink af. Met name de landbouwactiviteiten zijn door de teruglopende watervoorraden bedreigd. Landbouw slorpt in de regio tachtig procent van het beschikbare water op. Veehouders in het gebied beginnen de veestapels in te perken vanuit de vrees dat de voerkosten de komende tijd fors oplopen, zo meldt Dairy Herd Network.
1 reactie
|
Extreme droogte teistert Amerikaanse staat Californië
In de Amerikaanse staat Californië heerst momenteel extreme droogte. De weersomstandigheden in deze staat staan in schril contrast met de winterberichten uit de rest van Amerika. Californië is inzake melkproductie één van de belangrijkste deelstaten van de VS.
De wintermaanden gelden voor Californië als regenseizoen. De afgelopen twee maanden is echter sprake van aanhoudende droogte. Volgens nieuwsbron The Daily News zou het gaan om het droogste regenseizoen sinds 434 jaar.
Mogelijke ‘Dust Bowl’
De droogte is opvallend omdat ze al een tijdlang aanhoudt. 2013 was al een droog jaar en bovendien ligt de gemiddelde temperatuur in de regio veel hoger dan normaal. Sommige experts verwijzen naar de jaren dertig, toen de zogenaamde ‘Dust Bowl’ voor gelijkaardige droogtetaferelen zorgde. Wetenschappers vrezen dat de droogte mogelijk een langere periode zonder regen inluidt, een zogenaamde mega-droogte.
Zorgen om water
Nu meer dan de helft van het gebied geteisterd is door droogte nemen de watervoorraden flink af. Met name de landbouwactiviteiten zijn door de teruglopende watervoorraden bedreigd. Landbouw slorpt in de regio tachtig procent van het beschikbare water op.
Veehouders in het gebied beginnen de veestapels in te perken vanuit de vrees dat de voerkosten de komende tijd fors oplopen, zo meldt Dairy Herd Network.
Reacties
Wel bizar. Er is toch zo veel
REAGEER