dinsdag, 22 augustus, 2017 Eric van den Hengel van Stalbouw.NL constateert in de komende Veeteeltspecial over automatisering dat bedrijfsontwikkeling in de melkveehouderij niet meer per definitie plaatsvindt op de locatie van het familiebedrijf. ‘Als de groeimogelijkheden daar beperkt zijn, zijn veehouders eerder bereid om het familiebedrijf te verkopen en hun ambities gestalte te geven op een nieuwe locatie’, zo stelt Van den Hengel. Jong en modern bedrijfVolgens Van den Hengel kopen melkveehouders vaker een bestaand, maar vaak nog relatief jong en modern melkveebedrijf. ‘Dat zijn dan vaak bedrijven van melkveehouders die financieel zo zwaar zitten dat ze besluiten de boel te verkopen.’ Van den Hengel heeft sterk de indruk dat banken hier een sturende rol in spelen. ‘Dat ze de ondernemers die in financiële problemen zitten, met zachte, doch dwingende hand adviseren de boel te verkopen en zo de ondernemers die goed boeren, maar niet kunnen groeien een handje helpen.’ Lees meer hierover in de automatiseringsbijlage van Veeteelt die komende donderdag verschijnt.
0 reacties
|
Eric van den Hengel: ‘Familielocatie niet heilig meer’
Eric van den Hengel van Stalbouw.NL constateert in de komende Veeteeltspecial over automatisering dat bedrijfsontwikkeling in de melkveehouderij niet meer per definitie plaatsvindt op de locatie van het familiebedrijf.
‘Als de groeimogelijkheden daar beperkt zijn, zijn veehouders eerder bereid om het familiebedrijf te verkopen en hun ambities gestalte te geven op een nieuwe locatie’, zo stelt Van den Hengel.
Jong en modern bedrijf
Volgens Van den Hengel kopen melkveehouders vaker een bestaand, maar vaak nog relatief jong en modern melkveebedrijf. ‘Dat zijn dan vaak bedrijven van melkveehouders die financieel zo zwaar zitten dat ze besluiten de boel te verkopen.’
Van den Hengel heeft sterk de indruk dat banken hier een sturende rol in spelen. ‘Dat ze de ondernemers die in financiële problemen zitten, met zachte, doch dwingende hand adviseren de boel te verkopen en zo de ondernemers die goed boeren, maar niet kunnen groeien een handje helpen.’
Lees meer hierover in de automatiseringsbijlage van Veeteelt die komende donderdag verschijnt.
REAGEER