CONO schaart zich achter veenweideboeren


CONO Kaasmakers uit zorgen over vernattingsmaatregelen van provincie Noord-Holland om bodemdaling tegen te gaan
dinsdag, 4 december, 2018

Na LTO Noord deelt ook CONO Kaasmakers zijn zorgen over het voorstel van de provincie Noord-Holland om met natte teelt de bodemdaling in het veenweidegebied tegen te gaan.

‘Laat onze boeren niet verdrinken’, zo stelt CONO Kaasmakers vandaag. ‘De vernattingsmaatregelen, waarbij grote delen boerengrond onder water worden gezet, zijn onbegrijpelijk en onacceptabel voor onze leden-melkveehouders’, aldus Evert Kremer, voorzitter van het bestuur van CONO Kaasmakers.

De coöperatie geeft verder aan het volledig eens te zijn met de brief van LTO Noord aan de Noord-Hollandse Provinciale Staten. Daarin schrijft LTO Noord dat het onvoorstelbaar is dat een onbewezen natte teelt, zoals lisdoddes, de toekomst is van grote delen van het veenweidegebied in Noord-Holland.

Provinciale vergadering

Maandag 3 december stond het voorstel ‘Kader en richtinggevende uitspraken bodemdaling veenweidegebieden’ op de provinciale vergaderagenda. Volgens LTO Noord was dit een succesvolle vergadering, waarin duidelijk werd dat de provincie bereid is om met agrarische ondernemers in gesprek te gaan en dat alle opties open blijven.

De organisatie geeft aan dat er nog veel meer onderzoek naar dit thema gedaan moet worden voor er beslissingen gemaakt kunnen worden en dat dit door iedereen wordt ingezien.

Boerenprotest

Voor de provinciale vergadering waren tientallen boeren met de trekker naar Haarlem gekomen om extra aandacht te vragen voor hun toekomst in het veenweidegebied.


0 reacties

CONO Kaasmakers uit zorgen over vernattingsmaatregelen van provincie Noord-Holland om bodemdaling tegen te gaan
dinsdag, 4 december, 2018

Na LTO Noord deelt ook CONO Kaasmakers zijn zorgen over het voorstel van de provincie Noord-Holland om met natte teelt de bodemdaling in het veenweidegebied tegen te gaan.

‘Laat onze boeren niet verdrinken’, zo stelt CONO Kaasmakers vandaag. ‘De vernattingsmaatregelen, waarbij grote delen boerengrond onder water worden gezet, zijn onbegrijpelijk en onacceptabel voor onze leden-melkveehouders’, aldus Evert Kremer, voorzitter van het bestuur van CONO Kaasmakers.

De coöperatie geeft verder aan het volledig eens te zijn met de brief van LTO Noord aan de Noord-Hollandse Provinciale Staten. Daarin schrijft LTO Noord dat het onvoorstelbaar is dat een onbewezen natte teelt, zoals lisdoddes, de toekomst is van grote delen van het veenweidegebied in Noord-Holland.

Provinciale vergadering

Maandag 3 december stond het voorstel ‘Kader en richtinggevende uitspraken bodemdaling veenweidegebieden’ op de provinciale vergaderagenda. Volgens LTO Noord was dit een succesvolle vergadering, waarin duidelijk werd dat de provincie bereid is om met agrarische ondernemers in gesprek te gaan en dat alle opties open blijven.

De organisatie geeft aan dat er nog veel meer onderzoek naar dit thema gedaan moet worden voor er beslissingen gemaakt kunnen worden en dat dit door iedereen wordt ingezien.

Boerenprotest

Voor de provinciale vergadering waren tientallen boeren met de trekker naar Haarlem gekomen om extra aandacht te vragen voor hun toekomst in het veenweidegebied.

0 reactiesREAGEER

Veeteelt stelt het erg op prijs dat je wilt reageren op een bericht. Vul hieronder je volledige naam (voor- en achternaam) en je emailadres in. Je reactie wordt dan meteen geplaatst. Wil je niet elke keer je naam en emailadres invullen? Dan kun je je eenmalig registreren. Zo ontstaat een omgeving waarin iedereen op een respectvolle manier kan reageren in plaats van anoniem afreageren.
You must have Javascript enabled to use this form.