vrijdag, 27 november, 2015 In China wordt hard gewerkt aan het realiseren van een fabriek om dieren te klonen. Tachtig procent van de bouw in Tianjin is inmiddels voltooid, zo meldt de South China Morning Post. De fabriek zal naar verwachting in de eerste helft van 2016 operationeel zijn. Het bedrijf zal niet alleen embryo’s van hoogwaardige vleesveedieren produceren, maar ook van speurhonden en racepaarden. 'Chinese veehouders kunnen met moeite voldoen aan de vraag naar vleesvee. We zetten de embryo's in voor commercieel gebruik, maar werken ook aan verbetering van de verschillende rassen’, aldus Xu Xiaochun, directeur van een van de partners in het miljoenenproject. Grootste kloonbedrijf ter wereldHet plan is om in het eerste jaar 100.000 embryo’s te produceren. Uiteindelijk moeten er jaarlijks één miljoen embryo’s geproduceerd worden. ‘We willen het grootste kloonbedrijf ter wereld worden. De techniek van klonen is nu heel anders dan twintig jaar geleden. De kloontechniek is er klaar voor om commercieel benut te worden.’
0 reacties
|
Chinese kloonfabriek wil miljoen embryo's per jaar produceren
![]() |
In China wordt hard gewerkt aan het realiseren van een fabriek om dieren te klonen. Tachtig procent van de bouw in Tianjin is inmiddels voltooid, zo meldt de South China Morning Post. De fabriek zal naar verwachting in de eerste helft van 2016 operationeel zijn.
Het bedrijf zal niet alleen embryo’s van hoogwaardige vleesveedieren produceren, maar ook van speurhonden en racepaarden. 'Chinese veehouders kunnen met moeite voldoen aan de vraag naar vleesvee. We zetten de embryo's in voor commercieel gebruik, maar werken ook aan verbetering van de verschillende rassen’, aldus Xu Xiaochun, directeur van een van de partners in het miljoenenproject.
Grootste kloonbedrijf ter wereld
Het plan is om in het eerste jaar 100.000 embryo’s te produceren. Uiteindelijk moeten er jaarlijks één miljoen embryo’s geproduceerd worden. ‘We willen het grootste kloonbedrijf ter wereld worden. De techniek van klonen is nu heel anders dan twintig jaar geleden. De kloontechniek is er klaar voor om commercieel benut te worden.’
REAGEER