dinsdag, 4 oktober, 2016 Steeds minder koeien in Nederland krijgen weidegang. Dat blijkt uit cijfers van het CBS. In 2015 kreeg 65 procent van de koeien weidegang tegenover 69 procent in 2014. Volgens het CBS daalde ook het aantal bedrijven met weidegang, wat haaks lijkt te staan op cijfers van de Nederlandse Zuivelorganisatie (NZO). Het aantal bedrijven dat melkkoeien laat grazen, daalde volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) van 78 naar 76 procent. (Bron: CBS) Meer weiders volgens NZODe NZO gaf in juni aan dat 78,3 procent van de melkveebedrijven weidegang toepaste in 2015, een minimale stijging ten opzichte van 2014. NZO telde in totaal 350 nieuwe weiders in het weideseizoen 2015. Meeste weidegang in veenweidegebiedenHet CBS ziet drie belangrijke factoren die invloed hebben op weidegang: e bedrijfsgrootte, het aantal hectares grasland per melkkoe en de regio. (Bron: CBS) Meer deelweidegang op grote bedrijvenOp bedrijven met 80 tot 100 melkkoeien past 77 procent weidegang toe. Bij bedrijven met 160 melkkoeien of meer laat 39 procent alle koeien grazen. Ook stelt het CBS vast dat van deze groep grote bedrijven 10 procent een deel van de koeien laat weiden. Bij deze vorm van weidegang wordt gemiddeld 30 procent van de melkkoeien geweid.
(Bron: CBS)
0 reacties
|
CBS: weer minder koeien in de wei in 2015
Steeds minder koeien in Nederland krijgen weidegang. Dat blijkt uit cijfers van het CBS.
In 2015 kreeg 65 procent van de koeien weidegang tegenover 69 procent in 2014. Volgens het CBS daalde ook het aantal bedrijven met weidegang, wat haaks lijkt te staan op cijfers van de Nederlandse Zuivelorganisatie (NZO).
Het aantal bedrijven dat melkkoeien laat grazen, daalde volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) van 78 naar 76 procent.
(Bron: CBS)
Meer weiders volgens NZO
De NZO gaf in juni aan dat 78,3 procent van de melkveebedrijven weidegang toepaste in 2015, een minimale stijging ten opzichte van 2014. NZO telde in totaal 350 nieuwe weiders in het weideseizoen 2015.
Meeste weidegang in veenweidegebieden
Het CBS ziet drie belangrijke factoren die invloed hebben op weidegang: e bedrijfsgrootte, het aantal hectares grasland per melkkoe en de regio.
In de veenweidegebieden in Utrecht, Noord- en Zuid-Holland lopen relatief de meeste koeien buiten. Hier zijn de bedrijven doorgaans klein en is er meer grasland beschikbaar voor beweiding.
(Bron: CBS)
Meer deelweidegang op grote bedrijven
Op bedrijven met 80 tot 100 melkkoeien past 77 procent weidegang toe. Bij bedrijven met 160 melkkoeien of meer laat 39 procent alle koeien grazen. Ook stelt het CBS vast dat van deze groep grote bedrijven 10 procent een deel van de koeien laat weiden. Bij deze vorm van weidegang wordt gemiddeld 30 procent van de melkkoeien geweid.
(Bron: CBS)
REAGEER