maandag, 10 juni, 2013 Minstens achthonderd Duitse landbouwbedrijven, waaronder een groot aantal melkveebedrijven, staan onder water als gevolg van de hevige overstromingen in Zuid-Duitsland. Volgens het vakblad TopAgrar bedraagt de geraamde schade in de landbouw inmiddels al 173 miljoen euro en staat zeker 150.000 hectare landbouwgrond onder water. De landelijke prognoses voor graanopbrengsten zijn door het Duitse landbouwministerie al met tien procent naar beneden bijgesteld. Voerschaarste verwachtWanneer het water zakt, is alle ellende nog niet voorbij volgens TopAgrar. In de deelstaat Beieren, die hard getroffen is door de wateroverlast, wordt voerschaarste verwacht Het aantal te oogsten hectaren mais is sterk verminderd en de overspoelde graslanden zijn besmeurd, waardoor de volgende snede gras niet smakelijk zal zijn.
0 reacties
|
Achthonderd bedrijven onder water
Minstens achthonderd Duitse landbouwbedrijven, waaronder een groot aantal melkveebedrijven, staan onder water als gevolg van de hevige overstromingen in Zuid-Duitsland.
Volgens het vakblad TopAgrar bedraagt de geraamde schade in de landbouw inmiddels al 173 miljoen euro en staat zeker 150.000 hectare landbouwgrond onder water. De landelijke prognoses voor graanopbrengsten zijn door het Duitse landbouwministerie al met tien procent naar beneden bijgesteld.
Voerschaarste verwacht
Wanneer het water zakt, is alle ellende nog niet voorbij volgens TopAgrar. In de deelstaat Beieren, die hard getroffen is door de wateroverlast, wordt voerschaarste verwacht Het aantal te oogsten hectaren mais is sterk verminderd en de overspoelde graslanden zijn besmeurd, waardoor de volgende snede gras niet smakelijk zal zijn.
REAGEER