Melkers in de VS: lastig te vinden en te houden


Door een negatieve werkhouding is het lastig melkers te vinden in de VS
dinsdag, 30 september, 2014

Op ons bedrijf hebben we ongeveer 25 mensen nodig om al het werk met de koeien rond te zetten. Ongeveer 80 procent van het personeel werkt al geruime tijd bij ons, maar die laatste 20 procent wisselt sterk en zorgt blijvend voor problemen.

Afgelopen jaar hebben we zeker 50 mensen aangenomen waarvan er uiteindelijk maar een paar zijn gebleven; sommigen gooiden de melkdoek al na twee dagen in de ring en stapten op.

Fysiek werk niet in trek

We werken hoofdzakelijk met Amerikaanse medewerkers, maar ik merk dat de nieuwe generatie geen zin meer heeft in fysiek werk. Werken buiten kantooruren is totaal niet in trek bij jongeren. Het werk van melker, waar bij ons de meeste mensen voor nodig zijn, staat bekend als laatstekanswerk, werk voor kanslozen. Dat ligt niet aan de betaling, we betalen 10 dollar per uur en dat ligt ruim boven het minimumloon van 7,45 dollar per uur, maar aan het gegeven dat melken bijvoorbeeld ook ’s nachts moet gebeuren en dat je er vies van kan worden.

Reclamespots op de radio

We doen er alles aan om goede melkers te vinden; we zijn zelfs gestart met het uitzenden van reclamespots op de lokale radio. Maar dat leverde tot nu toe weinig op.
Het gekke is dat de werkloosheid in onze gemeente op 13 procent wordt geschat terwijl wij, alsook onze melkrijder en melkwinningsdealer, staan te springen om personeel. Maar dat zijn allemaal banen waarbij je ook kans maakt om ’s avonds te moeten werken. Opvallend is ook dat onderzoek aantoont dat van de werkzoekenden slechts 18 procent daadwerkelijk solliciteert.

Stopzetten WW-uitkering

Een belangrijke oorzaak van deze negatieve werkhouding is volgens mij de veel te ver gaande werkloosheidswet in de VS. De werkloosheidsuitkering stopte vroeger na 26 weken, terwijl dat nu onbeperkt met 26 weken kan worden verlengd. Deze wetgeving zorgt ervoor dat werklozen niet gestimuleerd worden om werk te zoeken.
Dat het anders kan, bewijst de staat North Carolina. Deze staat had geen geld meer voor de continue verlenging van de WW-uitkering en zet daarom sinds vorig jaar de uitkering na 26 weken stop. Als enige staat in de VS is daar de afgelopen tijd de werkloosheid sterk gedaald.
Deze maatregel is wat mij betreft niet alleen een oplossing voor ons probleem voor het vinden van personeel, maar ook voor Amerika zelf: de economie stimuleer je door werk te stimuleren.Door een negatieve werkhouding is het lastig melkers te vinden in de VS
dinsdag, 30 september, 2014

Op ons bedrijf hebben we ongeveer 25 mensen nodig om al het werk met de koeien rond te zetten. Ongeveer 80 procent van het personeel werkt al geruime tijd bij ons, maar die laatste 20 procent wisselt sterk en zorgt blijvend voor problemen.

Afgelopen jaar hebben we zeker 50 mensen aangenomen waarvan er uiteindelijk maar een paar zijn gebleven; sommigen gooiden de melkdoek al na twee dagen in de ring en stapten op.

Fysiek werk niet in trek

We werken hoofdzakelijk met Amerikaanse medewerkers, maar ik merk dat de nieuwe generatie geen zin meer heeft in fysiek werk. Werken buiten kantooruren is totaal niet in trek bij jongeren. Het werk van melker, waar bij ons de meeste mensen voor nodig zijn, staat bekend als laatstekanswerk, werk voor kanslozen. Dat ligt niet aan de betaling, we betalen 10 dollar per uur en dat ligt ruim boven het minimumloon van 7,45 dollar per uur, maar aan het gegeven dat melken bijvoorbeeld ook ’s nachts moet gebeuren en dat je er vies van kan worden.

Reclamespots op de radio

We doen er alles aan om goede melkers te vinden; we zijn zelfs gestart met het uitzenden van reclamespots op de lokale radio. Maar dat leverde tot nu toe weinig op.
Het gekke is dat de werkloosheid in onze gemeente op 13 procent wordt geschat terwijl wij, alsook onze melkrijder en melkwinningsdealer, staan te springen om personeel. Maar dat zijn allemaal banen waarbij je ook kans maakt om ’s avonds te moeten werken. Opvallend is ook dat onderzoek aantoont dat van de werkzoekenden slechts 18 procent daadwerkelijk solliciteert.

Stopzetten WW-uitkering

Een belangrijke oorzaak van deze negatieve werkhouding is volgens mij de veel te ver gaande werkloosheidswet in de VS. De werkloosheidsuitkering stopte vroeger na 26 weken, terwijl dat nu onbeperkt met 26 weken kan worden verlengd. Deze wetgeving zorgt ervoor dat werklozen niet gestimuleerd worden om werk te zoeken.
Dat het anders kan, bewijst de staat North Carolina. Deze staat had geen geld meer voor de continue verlenging van de WW-uitkering en zet daarom sinds vorig jaar de uitkering na 26 weken stop. Als enige staat in de VS is daar de afgelopen tijd de werkloosheid sterk gedaald.
Deze maatregel is wat mij betreft niet alleen een oplossing voor ons probleem voor het vinden van personeel, maar ook voor Amerika zelf: de economie stimuleer je door werk te stimuleren.Reacties

ik heb al rond de 25 jaar ervaring met personeel en als je personeel wilt houden betaal je het goede personeel meer en vraag jezelf wat moet ik verdienen om dit werk te doen. en ik woon in nebraska

REAGEER

Veeteelt stelt het erg op prijs dat je wilt reageren op een bericht. Vul hieronder je volledige naam (voor- en achternaam) en je emailadres in. Je reactie wordt dan meteen geplaatst. Wil je niet elke keer je naam en emailadres invullen? Dan kun je je eenmalig registreren. Zo ontstaat een omgeving waarin iedereen op een respectvolle manier kan reageren in plaats van anoniem afreageren.
You must have Javascript enabled to use this form.