vrijdag, 29 januari, 2016 Van de 1148 gescreende bedrijven binnen het huidige werkjaar van het Vlaamse para-tbc-programma was tot nu toe 56,2 procent volledig negatief voor paratuberculose. Die balans maakt DGZ op nu de bemonsteringsperiode van het huidige para-tbc-werkjaar halfweg is. Het werkjaar voor het para-tbc-programma loopt van 1 november 2015 tot 30 april 2016. Halverwege dit nieuwe werkjaar is twee derde van de ingeschreven bedrijven in het para-tbc-programma al gescreend. Meer dan de helft van deze geteste bedrijven was negatief voor de ziekte. Melk- of bloedmonstersMelkveebedrijven die deelnemen aan het Vlaamse para-tbc-bestrijdingsprogramma, kunnen zelf bepalen hoe de staalname voor het screenen op para-tbc gebeurt. Dat kan zowel aan de hand van mpr-staalname door CRV of aan de hand van een melk- of bloedmonster genomen door de dierenarts. In dit laatste geval maakt de veehouder zelf een afspraak met zijn dierenarts voor het nemen van de stalen. Inschrijven voor het lopende werkjaar kan nog tot 1 maart voor de veehouders die kiezen voor mpr-staalname en tot 15 april bij staalname door de dierenarts. Informatie daarover is te vinden op de website van Dierengezondheidszorg Vlaanderen.
0 reacties
|
Ruime helft gescreende bedrijven negatief voor para-tbc
Van de 1148 gescreende bedrijven binnen het huidige werkjaar van het Vlaamse para-tbc-programma was tot nu toe 56,2 procent volledig negatief voor paratuberculose. Die balans maakt DGZ op nu de bemonsteringsperiode van het huidige para-tbc-werkjaar halfweg is.
Het werkjaar voor het para-tbc-programma loopt van 1 november 2015 tot 30 april 2016. Halverwege dit nieuwe werkjaar is twee derde van de ingeschreven bedrijven in het para-tbc-programma al gescreend. Meer dan de helft van deze geteste bedrijven was negatief voor de ziekte.
Melk- of bloedmonsters
Melkveebedrijven die deelnemen aan het Vlaamse para-tbc-bestrijdingsprogramma, kunnen zelf bepalen hoe de staalname voor het screenen op para-tbc gebeurt. Dat kan zowel aan de hand van mpr-staalname door CRV of aan de hand van een melk- of bloedmonster genomen door de dierenarts. In dit laatste geval maakt de veehouder zelf een afspraak met zijn dierenarts voor het nemen van de stalen.
Inschrijven voor het lopende werkjaar kan nog tot 1 maart voor de veehouders die kiezen voor mpr-staalname en tot 15 april bij staalname door de dierenarts. Informatie daarover is te vinden op de website van Dierengezondheidszorg Vlaanderen.
REAGEER