dinsdag, 26 juli, 2016 Het European Medicines Agency (EMA) heeft de Europese Unie (EU) geadviseerd om de toelating van het middel Velactis in alle EU-landen voorlopig op te schorten. Aanleiding voor het advies vormen de 319 meldingen van bijwerkingen die uiteindelijk resulteerden in 71 dode koeien bij dieren die het middel toegediend kregen. TerugroepactieAfgelopen week boog EMA’s Committee for Medicinal Products for Veterinary Use (CVMP) zich over de toelating van het middel naar aanleiding van de klachten. Een paar individuele EU-lidstaten, waaronder Nederland, stelden zelf al een verbod in op het gebruik naar aanleiding van meldingen van bijwerkingen. De commissie vindt het aantal klachten dusdanig groot dat ze overgaat tot een opschorting van het toelaten van het middel, totdat er meer informatie beschikbaar is over de toedracht van de bijwerkingen. Daarnaast adviseert CVMP, als voorzorgsmaatregel om verdere bijwerkingen te voorkomen, een terugroepactie voor het middel. Over het algemeen neemt de EU de adviezen over van EMA. 40.000 dieren kregen VelactisVelactis werd begin dit jaar gelanceerd om de melkproductie rondom het droogzetten te verminderen. Velactis wordt vermarkt door het Franse Ceva Santé Animale. Het hoofdbestanddeel van Velactis is cabergoline. Dat is een middel dat de productie van het melkstimulerend hormoon prolactine remt. De voorgeschreven injectie van 5 milliliter van het middel reduceert de melkproductie en dat resulteert volgens Ceva in 75 procent minder melk lekken. Daarmee reduceert Velactis nieuwe intramammaire infecties die tijdens de droogstand verantwoordelijk kunnen zijn voor uierontsteking in een later stadium, zo claimt Ceva. In Nederland zou bij 6000 dieren Velactis zijn toegediend, in de hele EU 40.000.
0 reacties
|
Europees verbod op Velactis
Het European Medicines Agency (EMA) heeft de Europese Unie (EU) geadviseerd om de toelating van het middel Velactis in alle EU-landen voorlopig op te schorten.
Aanleiding voor het advies vormen de 319 meldingen van bijwerkingen die uiteindelijk resulteerden in 71 dode koeien bij dieren die het middel toegediend kregen.
Terugroepactie
Afgelopen week boog EMA’s Committee for Medicinal Products for Veterinary Use (CVMP) zich over de toelating van het middel naar aanleiding van de klachten. Een paar individuele EU-lidstaten, waaronder Nederland, stelden zelf al een verbod in op het gebruik naar aanleiding van meldingen van bijwerkingen.
De commissie vindt het aantal klachten dusdanig groot dat ze overgaat tot een opschorting van het toelaten van het middel, totdat er meer informatie beschikbaar is over de toedracht van de bijwerkingen. Daarnaast adviseert CVMP, als voorzorgsmaatregel om verdere bijwerkingen te voorkomen, een terugroepactie voor het middel. Over het algemeen neemt de EU de adviezen over van EMA.
40.000 dieren kregen Velactis
Velactis werd begin dit jaar gelanceerd om de melkproductie rondom het droogzetten te verminderen. Velactis wordt vermarkt door het Franse Ceva Santé Animale.
Het hoofdbestanddeel van Velactis is cabergoline. Dat is een middel dat de productie van het melkstimulerend hormoon prolactine remt. De voorgeschreven injectie van 5 milliliter van het middel reduceert de melkproductie en dat resulteert volgens Ceva in 75 procent minder melk lekken.
Daarmee reduceert Velactis nieuwe intramammaire infecties die tijdens de droogstand verantwoordelijk kunnen zijn voor uierontsteking in een later stadium, zo claimt Ceva.
In Nederland zou bij 6000 dieren Velactis zijn toegediend, in de hele EU 40.000.
REAGEER