donderdag, 3 juli, 2014 Tussen 2012 en 2013 nam het totale verbruik van antibiotica in de diergeneeskunde met 6,6 procent af. De cijfers staan te lezen in het nieuwe BelVetSAC-rapport. De hoeveelheid geproduceerde biomassa nam in de tijdspanne 2012-2013 met 0,3 procent af. Daardoor nam de het verbruik van antibiotica per geproduceerde kilo biomassa met 6,3 procent af. Tegenover 2007 is het verbruik van antibiotica per kilo geproduceerde biomassa al met een derde gereduceerd. Halveren tegen 2020Hoewel België nog steeds beter kan in vergelijking met andere Europese landen, is de daling van het antibioticagebruik duidelijk ingezet. Het Belgisch kenniscentrum AMCRA formuleerde onlangs de doelstelling om het totale antibioticagebruik in de Belgische diergeneeskunde te halveren tegen uiterlijk 2020. Ook voor de beoogde reductie tegen 2020 van 75 procent van de kritisch belangrijkste antibiotica voor de volksgezondheid is de toon gezet. Bovendien is het de bedoeling dat tegen 2016, zoals vooropgesteld in Visie 2020, het plan van de sectoren verenigd in AMCRA, datacollectiesystemen operationeel zijn voor alle landbouwhuisdieren. Daarvoor zijn de eerste stappen gezet. Vanaf 2016 zouden dan ook meer specifieke gegevens voor de melk- en vleesveesector beschikbaar komen.
0 reacties
|
Al een derde minder antibiotica in Belgische veehouderij sinds 2007
Tussen 2012 en 2013 nam het totale verbruik van antibiotica in de diergeneeskunde met 6,6 procent af. De cijfers staan te lezen in het nieuwe BelVetSAC-rapport.
De hoeveelheid geproduceerde biomassa nam in de tijdspanne 2012-2013 met 0,3 procent af. Daardoor nam de het verbruik van antibiotica per geproduceerde kilo biomassa met 6,3 procent af. Tegenover 2007 is het verbruik van antibiotica per kilo geproduceerde biomassa al met een derde gereduceerd.
Halveren tegen 2020
Hoewel België nog steeds beter kan in vergelijking met andere Europese landen, is de daling van het antibioticagebruik duidelijk ingezet. Het Belgisch kenniscentrum AMCRA formuleerde onlangs de doelstelling om het totale antibioticagebruik in de Belgische diergeneeskunde te halveren tegen uiterlijk 2020. Ook voor de beoogde reductie tegen 2020 van 75 procent van de kritisch belangrijkste antibiotica voor de volksgezondheid is de toon gezet.
Bovendien is het de bedoeling dat tegen 2016, zoals vooropgesteld in Visie 2020, het plan van de sectoren verenigd in AMCRA, datacollectiesystemen operationeel zijn voor alle landbouwhuisdieren. Daarvoor zijn de eerste stappen gezet. Vanaf 2016 zouden dan ook meer specifieke gegevens voor de melk- en vleesveesector beschikbaar komen.
REAGEER