Zwitserse Santina wint videokeuring van fokcie Dronten
Mattenhof Achilles Santina heeft het algemeen kampioenschap gewonnen op de videokeuring van de fokcie van Aeres Hogeschool Dronten.
De uit Zwitserland geïmporteerde Achillesdochter van H&R Holsteins uit Staphorst won ook de titel bij de roodbonte vaarzen. In de middenklasse roodbont ging de overwinning naar Maurodochter Delta Ninte van Arjen Vernooij. Journeydochter Inge 61 van de familie Waalderink uit Wierden zegevierde bij de oudere roodbonten.
Zwartbonte middenklasse sterkst bezet
De sterkst bezette categorie van de keuring was de middenklasse zwartbont met een kleine twintig aanmeldingen. De winst in die klasse ging naar Malderick Annele 1818 (v. Pepper) van de familie Van Rooijen uit Maurik. Bij de vaarzen schreef Hennie 168 (v. Mattenhof Harris) van de familie Van Ginkel uit Bennekom de titel op haar naam. Aurora Petra 173 (v. Concert) boekte de zege bij de oudere zwartbonten. Haar stalgenote Cinderella 1 (v. Mooi P) won bij de pinken.
Dubbelslag familie Klappe
De familie Klappe uit Zwolle viel twee keer in de prijzen. Met de dertien jaar oude Hennie 295 (v. Surprise), die al meer dan 133.000 kg melk produceerde, wonnen de veehouders uit Zwolle de prijs voor de Beste Boerenkoe. Samen met haar dochter Hennie 296 (v. Daniel), met bijna 113.000 kg melk op de teller, won Hennie 295 ook de prijs in de categorie moeder-dochter.
Een naamloze Zanderdochter van de familie Elderink uit het Overijsselse Rossum pakte de winst bij de jerseys.