zaterdag, 9 december, 2017 Drie van hun zes roodbonte koeien hadden de van origine zwartbontfokkers Jakob Wijnker en Ina van Ark uit Avenhorn bij zich tijdens de HHH-show. Het drietal werd uitgeroepen tot de beste bedrijfsgroep. Maar daar hield het niet mee op voor de Noord-Hollandse fokkers. De pas 19 dagen geleden voor de tweede keer gekalfde Future Dream H. Alexandra won het algemeen kampioenschap. De Kanudochter blonk uit in lengte, kruisbouw en in een lange en vast aangehechte uier. Dochter oud-kampioeneAlexandra kreeg in de strijd om het algemeen kampioenschap de meeste weerstand van nota bene een stalgenote: Future Dream H. Rosie. De Jotandochter uit oud-HHH-kampioene Roseanna was bijzonder breed geuierd. Ze versloeg eerder op de dag bij de senioren de ruim ontwikkelde en fraai uitgediepte Els 286 (v. Burnstyn) van familie Arendsen Raedt uit Barchem. NRM-kampioene voorbij gestreefdDe eerder genoemde Alexandra won voor het algemeen kampioenschap al de middenklasse. Ze verwees de fors uit de kluiten gewassen en sterk gebouwde Drouner AJDH Aiko 1267, eveneens een Kanudochter, van familie Albring uit Drouwenermond naar de reservestek. Regerend NRM-kampioene M.H. Alana 5 (v. Amor) van Merwehoeve de Groot uit Herwijnen moest genoegen nemen met de eervolle vermelding. Functionele kenmerkenFamilie Vosman uit Rijssen had reden tot juichen bij de vaarzen. Hun Irma 108 (v. Ladd P) werd dankzij haar sterke beengebruik en ondiepe uier uitgeroepen tot kampioene. Op functionele kenmerken was ze de baas over de ruimer ontwikkelde en fraaitypische Dynamic Espot (v. Fageno) van de combinatie Jan Willem Hoftijzer en Mark van Wichen.
0 reacties
|
Wijnker domineert bij roodbont op HHH-show
Drie van hun zes roodbonte koeien hadden de van origine zwartbontfokkers Jakob Wijnker en Ina van Ark uit Avenhorn bij zich tijdens de HHH-show. Het drietal werd uitgeroepen tot de beste bedrijfsgroep.
Maar daar hield het niet mee op voor de Noord-Hollandse fokkers. De pas 19 dagen geleden voor de tweede keer gekalfde Future Dream H. Alexandra won het algemeen kampioenschap. De Kanudochter blonk uit in lengte, kruisbouw en in een lange en vast aangehechte uier.
Dochter oud-kampioene
Alexandra kreeg in de strijd om het algemeen kampioenschap de meeste weerstand van nota bene een stalgenote: Future Dream H. Rosie. De Jotandochter uit oud-HHH-kampioene Roseanna was bijzonder breed geuierd. Ze versloeg eerder op de dag bij de senioren de ruim ontwikkelde en fraai uitgediepte Els 286 (v. Burnstyn) van familie Arendsen Raedt uit Barchem.
NRM-kampioene voorbij gestreefd
De eerder genoemde Alexandra won voor het algemeen kampioenschap al de middenklasse. Ze verwees de fors uit de kluiten gewassen en sterk gebouwde Drouner AJDH Aiko 1267, eveneens een Kanudochter, van familie Albring uit Drouwenermond naar de reservestek. Regerend NRM-kampioene M.H. Alana 5 (v. Amor) van Merwehoeve de Groot uit Herwijnen moest genoegen nemen met de eervolle vermelding.
Functionele kenmerken
Familie Vosman uit Rijssen had reden tot juichen bij de vaarzen. Hun Irma 108 (v. Ladd P) werd dankzij haar sterke beengebruik en ondiepe uier uitgeroepen tot kampioene. Op functionele kenmerken was ze de baas over de ruimer ontwikkelde en fraaitypische Dynamic Espot (v. Fageno) van de combinatie Jan Willem Hoftijzer en Mark van Wichen.
REAGEER