Nieuwe ‘open keuring’ in Hoornaar


De gangbare keuring in Hoornaar krijgt gezelschap van een ‘open keuring’ (foto: PR-Boerenlandfeest)
donderdag, 23 augustus, 2018

De organisatie van de fokveedag Boerenlandfeest in Hoornaar wil in het programma ruimte vrijmaken voor een nieuwe ‘open keuring’.

‘Dat is een keuring waar de nadruk ligt op koeien van andere rassen of koeien afkomstig van bedrijven met een andere bedrijfsvoering’, zo legt voorzitter Johan de Groot uit.

Koeien die aan deze keuring deelnemen, mogen bij voorkeur niet groter zijn dan 150 cm. Voor vaarzen geldt een hoogtemaat van maximaal 145 cm. Ook mogen de dieren niet voorzien zijn van een toplijn. ‘Gewoon geschoren en gewassen en dan de ring in’, aldus De Groot. ‘We merkten onder onze leden dat er behoefte bestaat aan zo’n keuring waar professionele presentatie niet noodzakelijk is en koeien een spiertje meer mogen hebben.’

Discussies vooraf

Volgens De Groot zijn de voorbereidingen voor deze open keuring al drie jaar gaande en zorgden de spelregels al voor de nodige discussie. ‘Dit is geen signaal dat deelnemers aan de gangbare keuring minder of beter zijn. We doen dit omdat dit leeft onder onze leden en we willen ook genoeg dieren behouden in Hoornaar.’

Minimaal 40 koeien

De open keuring gaat alleen door als er minimaal 40 dieren voor worden opgegeven. Dat moet mogelijk zijn, zo denkt initiatiefnemer Gert Jan Kool. Kool boert biologisch en kruist zijn holsteinkoeien onder meer met mrij. ‘In onze ogen moet er straks een efficiënte koe winnen die gezond oud kan worden met een hoge levensproductie. Die mag best wat kleiner en passend bespierd zijn.’

Naar een jury wordt nog gezocht. Kool besluit: ‘Dit moet gewoon een laagdrempelige keuring worden, waar iedereen zo aan kan deelnemen.’


0 reacties

De gangbare keuring in Hoornaar krijgt gezelschap van een ‘open keuring’ (foto: PR-Boerenlandfeest)
donderdag, 23 augustus, 2018

De organisatie van de fokveedag Boerenlandfeest in Hoornaar wil in het programma ruimte vrijmaken voor een nieuwe ‘open keuring’.

‘Dat is een keuring waar de nadruk ligt op koeien van andere rassen of koeien afkomstig van bedrijven met een andere bedrijfsvoering’, zo legt voorzitter Johan de Groot uit.

Koeien die aan deze keuring deelnemen, mogen bij voorkeur niet groter zijn dan 150 cm. Voor vaarzen geldt een hoogtemaat van maximaal 145 cm. Ook mogen de dieren niet voorzien zijn van een toplijn. ‘Gewoon geschoren en gewassen en dan de ring in’, aldus De Groot. ‘We merkten onder onze leden dat er behoefte bestaat aan zo’n keuring waar professionele presentatie niet noodzakelijk is en koeien een spiertje meer mogen hebben.’

Discussies vooraf

Volgens De Groot zijn de voorbereidingen voor deze open keuring al drie jaar gaande en zorgden de spelregels al voor de nodige discussie. ‘Dit is geen signaal dat deelnemers aan de gangbare keuring minder of beter zijn. We doen dit omdat dit leeft onder onze leden en we willen ook genoeg dieren behouden in Hoornaar.’

Minimaal 40 koeien

De open keuring gaat alleen door als er minimaal 40 dieren voor worden opgegeven. Dat moet mogelijk zijn, zo denkt initiatiefnemer Gert Jan Kool. Kool boert biologisch en kruist zijn holsteinkoeien onder meer met mrij. ‘In onze ogen moet er straks een efficiënte koe winnen die gezond oud kan worden met een hoge levensproductie. Die mag best wat kleiner en passend bespierd zijn.’

Naar een jury wordt nog gezocht. Kool besluit: ‘Dit moet gewoon een laagdrempelige keuring worden, waar iedereen zo aan kan deelnemen.’

0 reactiesREAGEER

Veeteelt stelt het erg op prijs dat je wilt reageren op een bericht. Vul hieronder je volledige naam (voor- en achternaam) en je emailadres in. Je reactie wordt dan meteen geplaatst. Wil je niet elke keer je naam en emailadres invullen? Dan kun je je eenmalig registreren. Zo ontstaat een omgeving waarin iedereen op een respectvolle manier kan reageren in plaats van anoniem afreageren.
You must have Javascript enabled to use this form.