woensdag, 11 november, 2020 Ruim de helft (57 procent) van de duizend bedrijven met het hoogste economisch jaarresultaat (ejr) melkt de koeien met een melkrobot. Drie jaar geleden lag dat percentage nog op 48 procent, zo meldt melkrobotleverancier Lely. Productie robotbedrijven 250 kilo hogerIn totaal melken in Nederland volgens Lely iets meer dan een op de vier bedrijven (28 procent) hun koeien automatisch. De melkrobotbedrijven melken gemiddeld drie koeien meer dan bedrijven met een melkstal. Ook ligt de productie per koe op de melkrobotbedrijven 250 kg hoger. Van der Mark vierde keer hoogste robotmelkerVoor het vierde jaar op rij noteerden de Friese veehouders Harm, Hillie, Coenraad en Jacco van der Mark uit Veenwouden de hoogste melkproductie van de robotbedrijven. Hun 115 koeien produceerden op twee Lely-robots 15.146 kg melk met 3,85% vet en 3,56% eiwit, goed voor een economisch jaarresultaat van 3303 euro. Daarmee bleven ze ook alle collega-veehouders met een conventionele melkstal voor.
0 reacties
|
Meerderheid in top 1000 voor ejr melkt koeien automatisch
![]() |
Ruim de helft (57 procent) van de duizend bedrijven met het hoogste economisch jaarresultaat (ejr) melkt de koeien met een melkrobot.
Drie jaar geleden lag dat percentage nog op 48 procent, zo meldt melkrobotleverancier Lely.
Productie robotbedrijven 250 kilo hoger
In totaal melken in Nederland volgens Lely iets meer dan een op de vier bedrijven (28 procent) hun koeien automatisch. De melkrobotbedrijven melken gemiddeld drie koeien meer dan bedrijven met een melkstal. Ook ligt de productie per koe op de melkrobotbedrijven 250 kg hoger.
Van der Mark vierde keer hoogste robotmelker
Voor het vierde jaar op rij noteerden de Friese veehouders Harm, Hillie, Coenraad en Jacco van der Mark uit Veenwouden de hoogste melkproductie van de robotbedrijven. Hun 115 koeien produceerden op twee Lely-robots 15.146 kg melk met 3,85% vet en 3,56% eiwit, goed voor een economisch jaarresultaat van 3303 euro. Daarmee bleven ze ook alle collega-veehouders met een conventionele melkstal voor.
REAGEER