dinsdag, 22 november, 2016 Tien procent van de variatie in methaanuitstoot door koeien valt toe te schrijven aan genetische verschillen tussen dieren. Dat blijkt uit onderzoek van Wageningen Universiteit. Tot dusver zijn er bij 1500 koeien op elf praktijkbedrijven analyses gedaan van de uitgeademde lucht, vertelt onderzoeker Marleen Visker. De metingen zijn gedaan tijdens het melken in de melkrobot. ‘Methaanproductie is dus te verlagen door middel van fokkerij. Op dit moment onderzoeken we de relaties tussen methaanproductie en andere kenmerken.’ Methaan meten in melkDe volgende stap is het op grote schaal kunnen meten van methaan op basis van de melkproductie. ‘Op dit moment werken we samen met Qlip om methaanproductie te voorspellen op basis van infraroodprofielen van melk.
0 reacties
|
Genetische variatie van methaanuitstoot 10 procent
dinsdag, 22 november, 2016
Tien procent van de variatie in methaanuitstoot door koeien valt toe te schrijven aan genetische verschillen tussen dieren. Dat blijkt uit onderzoek van Wageningen Universiteit.
Tot dusver zijn er bij 1500 koeien op elf praktijkbedrijven analyses gedaan van de uitgeademde lucht, vertelt onderzoeker Marleen Visker. De metingen zijn gedaan tijdens het melken in de melkrobot. ‘Methaanproductie is dus te verlagen door middel van fokkerij. Op dit moment onderzoeken we de relaties tussen methaanproductie en andere kenmerken.’
Methaan meten in melk
De volgende stap is het op grote schaal kunnen meten van methaan op basis van de melkproductie. ‘Op dit moment werken we samen met Qlip om methaanproductie te voorspellen op basis van infraroodprofielen van melk.
0 reacties
REAGEER