woensdag, 10 november, 2021 Geertje 598 van Glind Holsteins in Terschuur is gisteren ingeschreven met 93 punten voor algemeen voorkomen. De dochter van de Canadese stier Chelios kreeg van de inspecteur en hoofdinspecteur 93 punten voor frame, 96 voor type, 93 voor uier, 91 voor benen en 93 punten voor algemeen voorkomen. ‘We wisten dat de koe er goed voor stond en hadden goede hoop dat ze excellent kon worden. Maar deze hoge score hadden we nooit verwacht’, bekent haar trotse mede-eigenaar Lara van de Glind. Twee koeien uit liefhebberijAchter de vijfde koe die dit jaar 93 punten kreeg, schuilt een bijzonder verhaal. Ze is eigendom van vader Gerard en dochter Lara van de Glind die in Terschuur een pluimveebedrijf exploiteren. ‘Maar we hebben daarnaast allebei veel liefhebberij voor mooie koeien’, vertelt Lara. ‘Daarom hebben we enkele jaren geleden een oude kippenschuur omgebouwd tot veestal en hier houden we nu twee melkkoeien en wat jongvee voor shows.’ Gefokt door maatschap Van Dijk-De BruinGeertje 598 stamt uit de bekende Geertjefamilie van maatschap Van Dijk-De Bruin uit Giessenburg. ‘Vorige zomer liep ik daar stage. Toen leerde ik de koe kennen en ben ik heel enthousiast geworden. Het lukte op dat moment niet om Geertje drachtig te krijgen en daardoor kregen we de kans om haar te kopen’, vertelt Lara. ‘We hebben haar eerst een keer gespoeld met sperma van twee stieren en daarna hadden we het geluk dat ze van de eerste inseminatie direct drachtig was.’ In juli kalfde Geertje van een vaarskalfje van de stier Climax – gekozen vanwege zijn goede bevruchting – en uit de spoelingen hielden vader en dochter Van de Glind twee vaarskalveren van Unix en Stantons Chief over. Binnenkort op HHH-showGeertje 598 won eerder dit jaar de videokeuringen Cowvalley en Oldebroek en haar fokker behaalde met haar in 2018 de kampioenstitel in de middenklasse op de fokveedag in Hoornaar. Vader en dochter Van de Glind hopen hun kersverse 93 puntenkoe binnenkort aan het publiek te tonen op de HHH-show.
0 reacties
|
Geertje 598 ingeschreven met 93 punten
![]() |
Geertje 598 van Glind Holsteins in Terschuur is gisteren ingeschreven met 93 punten voor algemeen voorkomen.
De dochter van de Canadese stier Chelios kreeg van de inspecteur en hoofdinspecteur 93 punten voor frame, 96 voor type, 93 voor uier, 91 voor benen en 93 punten voor algemeen voorkomen. ‘We wisten dat de koe er goed voor stond en hadden goede hoop dat ze excellent kon worden. Maar deze hoge score hadden we nooit verwacht’, bekent haar trotse mede-eigenaar Lara van de Glind.
Twee koeien uit liefhebberij
Achter de vijfde koe die dit jaar 93 punten kreeg, schuilt een bijzonder verhaal. Ze is eigendom van vader Gerard en dochter Lara van de Glind die in Terschuur een pluimveebedrijf exploiteren. ‘Maar we hebben daarnaast allebei veel liefhebberij voor mooie koeien’, vertelt Lara. ‘Daarom hebben we enkele jaren geleden een oude kippenschuur omgebouwd tot veestal en hier houden we nu twee melkkoeien en wat jongvee voor shows.’
Gefokt door maatschap Van Dijk-De Bruin
Geertje 598 stamt uit de bekende Geertjefamilie van maatschap Van Dijk-De Bruin uit Giessenburg. ‘Vorige zomer liep ik daar stage. Toen leerde ik de koe kennen en ben ik heel enthousiast geworden. Het lukte op dat moment niet om Geertje drachtig te krijgen en daardoor kregen we de kans om haar te kopen’, vertelt Lara. ‘We hebben haar eerst een keer gespoeld met sperma van twee stieren en daarna hadden we het geluk dat ze van de eerste inseminatie direct drachtig was.’ In juli kalfde Geertje van een vaarskalfje van de stier Climax – gekozen vanwege zijn goede bevruchting – en uit de spoelingen hielden vader en dochter Van de Glind twee vaarskalveren van Unix en Stantons Chief over.
Binnenkort op HHH-show
Geertje 598 won eerder dit jaar de videokeuringen Cowvalley en Oldebroek en haar fokker behaalde met haar in 2018 de kampioenstitel in de middenklasse op de fokveedag in Hoornaar. Vader en dochter Van de Glind hopen hun kersverse 93 puntenkoe binnenkort aan het publiek te tonen op de HHH-show.
REAGEER