zondag, 26 augustus, 2018 Herman, Ria en Robert Schrijver uit Terwolde pakten op de fokveedag Apeldoorn alle titels bij roodbont. Bij zwartbont werden de prijzen op zaterdag 25 augustus meer verdeeld. In het sterk bezette roodbonte veld werd de fantastisch geuierde Dertourdochter Carolien 25 vaarzenkampioene. Stalgenote Marieke 25 (v. Big Apple) deed het in de middenklasse en Jotandochter Clara 17 was de fraaiste oude roodbonte koe van de keuring én kreeg het algemeen kampioenschap uitgereikt. Met dit drietal schreef de familie Schrijver ook de bedrijfscollecties op haar naam. Achtstekalfkoe Tonny 5Het betekende overigens niet dat de Schijvers geen concurrentie hadden. Bij de vaarzen kwam de brede Tienmorgen Suze 4 (v. Delegate) van Johan Uenk uit Nijbroek het dichtst in de buurt. In de middenklasse was het de krachtige en fraai geuierde Jotandochter Welberger Janet 1335 van melkveebedrijf Wiltink uit Nijbroek die de reservetitel kreeg. Bij de oude koeien was het de achtstekalfs Tonny 5 (v. Sonlight) van de familie Nijhof-Roelofs uit Oene die reservekampioene werd. Krachtpatser Fienchen 1159Bij zwartbont was de gebalanceerde Gofastdochter Willempje 20 van melkveebedrijf Kamphuis uit Oene de fraaiste bij de vaarzen. Ze won vóór krachtpatser Poppe Fienchen 1159 (v. Silver) van de debuterende inzender Melkveehouderij Poppe Herfte uit Zwolle. In de middenklasse was het een dubbelslag voor Wilco van de Waaij uit Vaassen. De jeugdige D.O.W. Hennie 135 (v. Pitbull) won van stalgenote D.O.W. Annette 35, een dochter van Jotan, die op de keuring een flinke stempel drukte. Met dit tweetal in de groep won Van der Waaij ook de bedrijfscollecties bij zwartbont. ’Kasteel’ van een koeDe rubriek met oude koeien werd gewonnen door ‘een kasteel van een koe’, zoals de jury haar omschreef, de imponerende Shottledochter Truus van Marcel Brugman uit Loenen. In de rubriek won ze van de reservekampioene, de best geuierde Jangodochter Bertha 152 van Martin van Essen uit Beemte Broekland. Bij zwartbont werd niet de oudste kampioene als beste van de dag gekozen. Die titel ging naar Hennie.
0 reacties
|
‘Full house’ voor Schrijver
Herman, Ria en Robert Schrijver uit Terwolde pakten op de fokveedag Apeldoorn alle titels bij roodbont. Bij zwartbont werden de prijzen op zaterdag 25 augustus meer verdeeld.
In het sterk bezette roodbonte veld werd de fantastisch geuierde Dertourdochter Carolien 25 vaarzenkampioene. Stalgenote Marieke 25 (v. Big Apple) deed het in de middenklasse en Jotandochter Clara 17 was de fraaiste oude roodbonte koe van de keuring én kreeg het algemeen kampioenschap uitgereikt.
Met dit drietal schreef de familie Schrijver ook de bedrijfscollecties op haar naam.
Achtstekalfkoe Tonny 5
Het betekende overigens niet dat de Schijvers geen concurrentie hadden. Bij de vaarzen kwam de brede Tienmorgen Suze 4 (v. Delegate) van Johan Uenk uit Nijbroek het dichtst in de buurt.
In de middenklasse was het de krachtige en fraai geuierde Jotandochter Welberger Janet 1335 van melkveebedrijf Wiltink uit Nijbroek die de reservetitel kreeg.
Bij de oude koeien was het de achtstekalfs Tonny 5 (v. Sonlight) van de familie Nijhof-Roelofs uit Oene die reservekampioene werd.
Krachtpatser Fienchen 1159
Bij zwartbont was de gebalanceerde Gofastdochter Willempje 20 van melkveebedrijf Kamphuis uit Oene de fraaiste bij de vaarzen. Ze won vóór krachtpatser Poppe Fienchen 1159 (v. Silver) van de debuterende inzender Melkveehouderij Poppe Herfte uit Zwolle.
In de middenklasse was het een dubbelslag voor Wilco van de Waaij uit Vaassen. De jeugdige D.O.W. Hennie 135 (v. Pitbull) won van stalgenote D.O.W. Annette 35, een dochter van Jotan, die op de keuring een flinke stempel drukte.
Met dit tweetal in de groep won Van der Waaij ook de bedrijfscollecties bij zwartbont.
’Kasteel’ van een koe
De rubriek met oude koeien werd gewonnen door ‘een kasteel van een koe’, zoals de jury haar omschreef, de imponerende Shottledochter Truus van Marcel Brugman uit Loenen. In de rubriek won ze van de reservekampioene, de best geuierde Jangodochter Bertha 152 van Martin van Essen uit Beemte Broekland.
Bij zwartbont werd niet de oudste kampioene als beste van de dag gekozen. Die titel ging naar Hennie.
REAGEER