woensdag, 8 januari, 2020 De familie Van der Kolk van Bossink Holsteins in Wierden is verkozen tot roodbontfokker van het jaar 2019. Dit werd gisteren bekendgemaakt tijdens een studieavond van het Platform Roodbont. De jury ‒ bestaande uit bestuursleden van het platform, alle aangesloten roodbontfokkersclubs en een afvaardiging van de vakpers ‒ gaf aan dat de familie Van der Kolk zich al jaren als fokkers met een groot hart voor roodbont en shows in de kijker speelt. Twee keer EKAfgelopen jaar waren de fokkers met diverse koeien succesvol op grote keuringen. Zo veroverden ze met Bossink Gerda 64 onder andere het resevekampioenschap in de middenklasse op de NRM. De Curtisdochter vertegenwoordigde Nederland ook op het EK in Libramont, net als haar stalgenote Bossink Red Lawn 7 (v. Jotan). Op de HHH-show was het Bossink Rika 631 (v. Ladd P) die kampioene werd in de middenklasse. Ook op de wintershow in Zwolle, de Agri Fair in Wierden en de Twentse After Summer Show presteerden de Bossinkkoeien uitstekend. Gemiddeld 87 puntenGerrit en Gerina van der Kolk melken in Wierden met hulp van hun kinderen Ruben, Renske en Julian 95 melkkoeien, waarvan 75 procent roodbont is. De koeien produceren ruim 10.000 kg melk met 4,21% vet en 3,53% eiwit. De gemiddelde exterieurscore van de veestapel is ongeveer 87 punten. Afgelopen jaar werden vijf koeien excellent ingeschreven en één van de vaarzen kreeg de maximale score van 89 punten. ReportageIn maart 2019 publiceerde Veeteelt een reportage over het bedrijf van de familie Van der Kolk. Klik hier om deze reportage nog eens terug te lezen.
0 reacties
|
Familie Van der Kolk roodbontfokker 2019
De familie Van der Kolk van Bossink Holsteins in Wierden is verkozen tot roodbontfokker van het jaar 2019. Dit werd gisteren bekendgemaakt tijdens een studieavond van het Platform Roodbont.
De jury ‒ bestaande uit bestuursleden van het platform, alle aangesloten roodbontfokkersclubs en een afvaardiging van de vakpers ‒ gaf aan dat de familie Van der Kolk zich al jaren als fokkers met een groot hart voor roodbont en shows in de kijker speelt.
Twee keer EK
Afgelopen jaar waren de fokkers met diverse koeien succesvol op grote keuringen. Zo veroverden ze met Bossink Gerda 64 onder andere het resevekampioenschap in de middenklasse op de NRM. De Curtisdochter vertegenwoordigde Nederland ook op het EK in Libramont, net als haar stalgenote Bossink Red Lawn 7 (v. Jotan). Op de HHH-show was het Bossink Rika 631 (v. Ladd P) die kampioene werd in de middenklasse. Ook op de wintershow in Zwolle, de Agri Fair in Wierden en de Twentse After Summer Show presteerden de Bossinkkoeien uitstekend.
Gemiddeld 87 punten
Gerrit en Gerina van der Kolk melken in Wierden met hulp van hun kinderen Ruben, Renske en Julian 95 melkkoeien, waarvan 75 procent roodbont is. De koeien produceren ruim 10.000 kg melk met 4,21% vet en 3,53% eiwit. De gemiddelde exterieurscore van de veestapel is ongeveer 87 punten. Afgelopen jaar werden vijf koeien excellent ingeschreven en één van de vaarzen kreeg de maximale score van 89 punten.
Reportage
In maart 2019 publiceerde Veeteelt een reportage over het bedrijf van de familie Van der Kolk. Klik hier om deze reportage nog eens terug te lezen.
REAGEER