Europa’s grootste ki-fusie Arcowin krijgt vorm


Arcowin moet op 1 januari 2022 een feit zijn
woensdag, 21 april, 2021

De fusie van de ki-organisaties Evolution, VikingGenetics en Masterrind tot de grootste ki-organisatie van Europa krijgt steeds meer vorm.

De drie ki-organisaties uit Frankrijk, Scandinavië en Duitsland hebben deze week aangekondigd dat de fusie 1 januari een feit moet zijn. Ook de fokprogramma’s worden samengevoegd.

Geen financiële noodzaak

Eind vorig jaar werd de samenwerking tussen organisaties al aangekondigd, maar deze week werd duidelijk dat de uitgewerkte plannen voor de daadwerkelijke fusie deze zomer voorgelegd worden aan de 53.000 leden. ‘De fusiewens is geen financiële noodzaak, maar komt voort uit kracht’, zo startte de nieuwe CEO Josef Pott zijn verhaal tijdens een digitale persbijeenkomst. ‘We zien kansen om onze leden een breder portfolio aan te bieden. De genetische vooruitgang bij onze stieren zal groter zijn als we gezamenlijk optrekken met onze fokprogramma’s en we kunnen stiermoeders en stiervaders efficiënter benutten.’

Geen gezamenlijke fokwaarde

Op termijn zal het aantal daadwerkelijk ingezette stieren krimpen. Het is volgens Pott nog niet duidelijk wat daar de gevolgen van zijn, zoals het openhouden van stierenstallen. Buiten de fusie valt de dienstverlening, zoals inseminatiediensten. Ook is er nog niet besloten welke techniek van spermaseksen gebruik gemaakt gaat worden. Het samenwerken betekent evenmin dat er gewerkt wordt aan een gezamenlijke fokwaarde. ‘We blijven werken met de NTM, de ISU en de RZG-fokwaarden.’

Schaalgrootte belangrijk

De fusie moet productontwikkeling betaalbaar houden volgens Pott. ‘Er zijn veel uitdagingen in de veehouderijsector. Om daarvoor oplossingen te bieden zijn investeringen nodig zoals het verzamelen van voeropnamedata. Voor zulke investeringen is schaalgrootte belangrijk. Schaalgrootte is geen doel op zich, maar helpt wel om kostprijs laag te houden’, aldus Pott.

Vicevoorzitter Lars-Inge Gunnarson, afgevaardigde van VikingGenetics, reageerde op de vraag waarom juist deze drie coöperaties samengaan. ‘We hebben dezelfde doelen voor ogen. Maar we staan open om te praten als andere partijen zich melden met de vraag of ze kunnen aansluiten.’


0 reacties

De ki-organisaties Evolution, VikingGenetics en Masterrind willen de fusie uiterlijk 1 januari rond hebben
woensdag, 21 april, 2021

De fusie van de ki-organisaties Evolution, VikingGenetics en Masterrind tot de grootste ki-organisatie van Europa krijgt steeds meer vorm.

De drie ki-organisaties uit Frankrijk, Scandinavië en Duitsland hebben deze week aangekondigd dat de fusie 1 januari een feit moet zijn. Ook de fokprogramma’s worden samengevoegd.

Geen financiële noodzaak

Eind vorig jaar werd de samenwerking tussen organisaties al aangekondigd, maar deze week werd duidelijk dat de uitgewerkte plannen voor de daadwerkelijke fusie deze zomer voorgelegd worden aan de 53.000 leden. ‘De fusiewens is geen financiële noodzaak, maar komt voort uit kracht’, zo startte de nieuwe CEO Josef Pott zijn verhaal tijdens een digitale persbijeenkomst. ‘We zien kansen om onze leden een breder portfolio aan te bieden. De genetische vooruitgang bij onze stieren zal groter zijn als we gezamenlijk optrekken met onze fokprogramma’s en we kunnen stiermoeders en stiervaders efficiënter benutten.’

Geen gezamenlijke fokwaarde

Op termijn zal het aantal daadwerkelijk ingezette stieren krimpen. Het is volgens Pott nog niet duidelijk wat daar de gevolgen van zijn, zoals het openhouden van stierenstallen. Buiten de fusie valt de dienstverlening, zoals inseminatiediensten. Ook is er nog niet besloten welke techniek van spermaseksen gebruik gemaakt gaat worden. Het samenwerken betekent evenmin dat er gewerkt wordt aan een gezamenlijke fokwaarde. ‘We blijven werken met de NTM, de ISU en de RZG-fokwaarden.’

Schaalgrootte belangrijk

De fusie moet productontwikkeling betaalbaar houden volgens Pott. ‘Er zijn veel uitdagingen in de veehouderijsector. Om daarvoor oplossingen te bieden zijn investeringen nodig zoals het verzamelen van voeropnamedata. Voor zulke investeringen is schaalgrootte belangrijk. Schaalgrootte is geen doel op zich, maar helpt wel om kostprijs laag te houden’, aldus Pott.

Vicevoorzitter Lars-Inge Gunnarson, afgevaardigde van VikingGenetics, reageerde op de vraag waarom juist deze drie coöperaties samengaan. ‘We hebben dezelfde doelen voor ogen. Maar we staan open om te praten als andere partijen zich melden met de vraag of ze kunnen aansluiten.’

0 reactiesREAGEER

Veeteelt stelt het erg op prijs dat je wilt reageren op een bericht. Vul hieronder je volledige naam (voor- en achternaam) en je emailadres in. Je reactie wordt dan meteen geplaatst. Wil je niet elke keer je naam en emailadres invullen? Dan kun je je eenmalig registreren. Zo ontstaat een omgeving waarin iedereen op een respectvolle manier kan reageren in plaats van anoniem afreageren.
You must have Javascript enabled to use this form.