Dutch Dairy Days combineert beste van HHH-show en NRM


Jorien Bouwmeester (vereniging HHH) en Wietse Duursma (Coöperatie CRV): ‘We delen de ambitie om jaarlijks een nationale show op het hoogste niveau neer te zetten’
dinsdag, 8 juni, 2021

Na een periode van gedwongen stilstand door corona presenteerden de de organisatoren van de NRM en de HHH-show vandaag een nieuw initiatief.

Op vrijdag 25 en zaterdag 26 maart 2022 organiseren de vereniging Holland Holstein Herds (HHH), Coöperatie CRV en Agrifirm samen de eerste Dutch Dairy Days. Jorien Bouwmeester, bestuurslid van de vereniging HHH, en Wietse Duursma, voorzitter van Coöperatie CRV, kijken er nu al naar uit, vertellen ze in een dubbelinterview.

Hoe gaat de nieuwe show er uit zien?

Duursma: ‘De Dutch Dairy Days combineert het beste van de twee shows; de sfeer, betrokkenheid van fokkers en vrijwilligers en het “clubgevoel” van de HHH-show met de professionaliteit en internationale uitstraling van de NRM. Het wordt een jaarlijks terugkerende tweedaagse show die georganiseerd wordt met en voor de sector. De eerste editie zal nog worden gehouden in de IJsselhallen in Zwolle. Voor het jaar erop gaan we op zoek naar een andere locatie.’

Bouwmeester: ‘De details van het programma moeten we nog invullen, maar deze zal vertrouwde elementen van beide evenementen bevatten. Zoals twee dagen show met vakbeurs die wordt afgetrapt door de scheercompetitie van de Young Breeders op donderdagavond. Daarbij een individuele keuring voor zwart- en roodbont holstein, een competitie voor Young Breeders en bedrijfsgroepen, een demonstratie van dochtergroepen, een eliteveiling en een fokkersavond. De dochtergroependemonstratie zal openstaan voor alle ki-organisaties en importeurs.’

Vanwaar deze bundeling van krachten?

Duursma: ‘We zagen bij iedere volgende editie van de NRM de bezoekersaantallen, belangstelling voor de vakbeurs en animo voor het inzenden van dochtergroepen iets teruglopen. Wij zagen dat zeker niet als een teken van afnemend enthousiasme voor een evenement als de NRM, maar als een logisch gevolg van krimp in de sector. Op lange termijn was de bestaande formule van de NRM financieel niet vol te houden. Alle partijen in het NRM-bestuur waren het erover eens dat we op zoek moesten naar een nieuwe vorm. In oriënterende gesprekken met de vereniging HHH bleek dat we de ambitie delen om jaarlijks een show op het hoogste niveau neer te zetten. Die gedeelde ambitie is de kracht van onze samenwerking.’

Bouwmeester: ‘Totdat de coronamaatregelen het ons onmogelijk maakten, lukte het elk jaar een mooie HHH-show te organiseren. Maar de bijdrage die we vanuit de vereniging HHH moesten doen om de exploitatie rond te krijgen, werd steeds een beetje groter. Op lange termijn houdt de vereniging dat financieel niet vol. Daarbij weten we dat we op zoek moeten naar een nieuwe locatie, omdat de IJsselhallen in Zwolle worden afgebroken. Een eerste oriëntatie leerde dat we op een nieuwe locatie veel meer geld kwijt zouden zijn. Bovendien hebben we in de regio rond Zwolle nu een geweldig netwerk van vrijwilligers die onmisbaar zijn bij het organiseren van de show. Dat zouden we op een andere locatie weer helemaal opnieuw op moeten bouwen. Door de samenwerking met de NRM kunnen we voor onze leden ook in de toekomst een volwaardige show blijven organiseren.’

Wat is het belang van de vereniging HHH bij de samenwerking met Coöperatie CRV?

Bouwmeester: ‘Deze samenwerking biedt de leden van de vereniging HHH en de Young Breeders de garantie dat we, onder normale omstandigheden, ook in de toekomst jaarlijks een show kunnen organiseren waarop ze met elkaar de competitie kunnen aangaan op het hoogste nationale niveau.’

Waarom zet Coöperatie CRV zich in voor de Dutch Dairy Days?

Duursma: ‘Wij vinden het organiseren van een nationale keuring een belangrijk onderdeel van onze stamboektaak. Bovendien is een show met internationale uitstraling van groot belang voor de promotie van de Nederlandse melkveehouderij en fokkerij in de wereld. Daarbij is het ook een heel mooie gelegenheid om de buitenwereld te tonen met hoeveel passie en zorg we in de melkveehouderij met onze dieren werken. Duurzaamheid zal in het programma dan ook extra aandacht krijgen, bijvoorbeeld via een klasse van koeien met een hoge levensproductie.’

De NRM werkte met voorselectie, de HHH-show met vrije inschrijving. Hoe hebben jullie dat opgelost voor de Dutch Dairy Days?

Bouwmeester: ‘Fokkers kunnen zelf heel goed bepalen welke dieren ze willen laten zien op de show. We blijven werken met een volledig vrije inschrijving. Zonder voorselectie dus. Dat helpt ook bij het sluitend krijgen van de exploitatie, want voorselectie is een kostbare aangelegenheid.’

Duursma: ‘Wij verwachten dat het enthousiasme om deel te nemen aan een nationale keuring bij veehouders nog steeds groot is. Om te voorkomen dat er meer dieren worden aangemeld dan er ruimte is in het programma, gaan we werken met inschrijfgeld. Hoe hoog dat wordt, moeten we met elkaar nog bepalen.’

Het volledige dubbelinterview met Jorien Bouwmeester en Wietse Duursma leest u in het juninummer van Veeteelt dat eind volgende week verschijnt.


0 reacties

Jorien Bouwmeester (vereniging HHH) en Wietse Duursma (Coöperatie CRV): ‘We delen de ambitie om jaarlijks een nationale show op het hoogste niveau neer te zetten’
dinsdag, 8 juni, 2021

Na een periode van gedwongen stilstand door corona presenteerden de de organisatoren van de NRM en de HHH-show vandaag een nieuw initiatief.

Op vrijdag 25 en zaterdag 26 maart 2022 organiseren de vereniging Holland Holstein Herds (HHH), Coöperatie CRV en Agrifirm samen de eerste Dutch Dairy Days. Jorien Bouwmeester, bestuurslid van de vereniging HHH, en Wietse Duursma, voorzitter van Coöperatie CRV, kijken er nu al naar uit, vertellen ze in een dubbelinterview.

Hoe gaat de nieuwe show er uit zien?

Duursma: ‘De Dutch Dairy Days combineert het beste van de twee shows; de sfeer, betrokkenheid van fokkers en vrijwilligers en het “clubgevoel” van de HHH-show met de professionaliteit en internationale uitstraling van de NRM. Het wordt een jaarlijks terugkerende tweedaagse show die georganiseerd wordt met en voor de sector. De eerste editie zal nog worden gehouden in de IJsselhallen in Zwolle. Voor het jaar erop gaan we op zoek naar een andere locatie.’

Bouwmeester: ‘De details van het programma moeten we nog invullen, maar deze zal vertrouwde elementen van beide evenementen bevatten. Zoals twee dagen show met vakbeurs die wordt afgetrapt door de scheercompetitie van de Young Breeders op donderdagavond. Daarbij een individuele keuring voor zwart- en roodbont holstein, een competitie voor Young Breeders en bedrijfsgroepen, een demonstratie van dochtergroepen, een eliteveiling en een fokkersavond. De dochtergroependemonstratie zal openstaan voor alle ki-organisaties en importeurs.’

Vanwaar deze bundeling van krachten?

Duursma: ‘We zagen bij iedere volgende editie van de NRM de bezoekersaantallen, belangstelling voor de vakbeurs en animo voor het inzenden van dochtergroepen iets teruglopen. Wij zagen dat zeker niet als een teken van afnemend enthousiasme voor een evenement als de NRM, maar als een logisch gevolg van krimp in de sector. Op lange termijn was de bestaande formule van de NRM financieel niet vol te houden. Alle partijen in het NRM-bestuur waren het erover eens dat we op zoek moesten naar een nieuwe vorm. In oriënterende gesprekken met de vereniging HHH bleek dat we de ambitie delen om jaarlijks een show op het hoogste niveau neer te zetten. Die gedeelde ambitie is de kracht van onze samenwerking.’

Bouwmeester: ‘Totdat de coronamaatregelen het ons onmogelijk maakten, lukte het elk jaar een mooie HHH-show te organiseren. Maar de bijdrage die we vanuit de vereniging HHH moesten doen om de exploitatie rond te krijgen, werd steeds een beetje groter. Op lange termijn houdt de vereniging dat financieel niet vol. Daarbij weten we dat we op zoek moeten naar een nieuwe locatie, omdat de IJsselhallen in Zwolle worden afgebroken. Een eerste oriëntatie leerde dat we op een nieuwe locatie veel meer geld kwijt zouden zijn. Bovendien hebben we in de regio rond Zwolle nu een geweldig netwerk van vrijwilligers die onmisbaar zijn bij het organiseren van de show. Dat zouden we op een andere locatie weer helemaal opnieuw op moeten bouwen. Door de samenwerking met de NRM kunnen we voor onze leden ook in de toekomst een volwaardige show blijven organiseren.’

Wat is het belang van de vereniging HHH bij de samenwerking met Coöperatie CRV?

Bouwmeester: ‘Deze samenwerking biedt de leden van de vereniging HHH en de Young Breeders de garantie dat we, onder normale omstandigheden, ook in de toekomst jaarlijks een show kunnen organiseren waarop ze met elkaar de competitie kunnen aangaan op het hoogste nationale niveau.’

Waarom zet Coöperatie CRV zich in voor de Dutch Dairy Days?

Duursma: ‘Wij vinden het organiseren van een nationale keuring een belangrijk onderdeel van onze stamboektaak. Bovendien is een show met internationale uitstraling van groot belang voor de promotie van de Nederlandse melkveehouderij en fokkerij in de wereld. Daarbij is het ook een heel mooie gelegenheid om de buitenwereld te tonen met hoeveel passie en zorg we in de melkveehouderij met onze dieren werken. Duurzaamheid zal in het programma dan ook extra aandacht krijgen, bijvoorbeeld via een klasse van koeien met een hoge levensproductie.’

De NRM werkte met voorselectie, de HHH-show met vrije inschrijving. Hoe hebben jullie dat opgelost voor de Dutch Dairy Days?

Bouwmeester: ‘Fokkers kunnen zelf heel goed bepalen welke dieren ze willen laten zien op de show. We blijven werken met een volledig vrije inschrijving. Zonder voorselectie dus. Dat helpt ook bij het sluitend krijgen van de exploitatie, want voorselectie is een kostbare aangelegenheid.’

Duursma: ‘Wij verwachten dat het enthousiasme om deel te nemen aan een nationale keuring bij veehouders nog steeds groot is. Om te voorkomen dat er meer dieren worden aangemeld dan er ruimte is in het programma, gaan we werken met inschrijfgeld. Hoe hoog dat wordt, moeten we met elkaar nog bepalen.’

Het volledige dubbelinterview met Jorien Bouwmeester en Wietse Duursma leest u in het juninummer van Veeteelt dat eind volgende week verschijnt.

0 reactiesREAGEER

Veeteelt stelt het erg op prijs dat je wilt reageren op een bericht. Vul hieronder je volledige naam (voor- en achternaam) en je emailadres in. Je reactie wordt dan meteen geplaatst. Wil je niet elke keer je naam en emailadres invullen? Dan kun je je eenmalig registreren. Zo ontstaat een omgeving waarin iedereen op een respectvolle manier kan reageren in plaats van anoniem afreageren.
You must have Javascript enabled to use this form.