donderdag, 3 januari, 2019 Fokkerij is klaar. Die gedachte bekruipt Ben Apeldoorn weleens als hij tussen zijn koeien doorloopt, zo schrijft de melkveehouder uit Woudenberg in zijn column in Veeteelt. ‘Het is echt niet zo dat ik allemaal perfecte koeien rond heb lopen, maar ze voldoen wel. Ik wil ze niet groter, niet zwaarder, geen rechtere benen, geen betere uierbalans, geen nauwere spenen.’ Het eiwitgehalte is echter te laag, zo concludeert Apeldoorn. Fokken op gehalten is daarom zijn volgende stap. ‘Het loslaten van mijn emotionele voorkeur voor stieren met hoge exterieurscores en veel melk is het enige wat daarvoor nodig is. De tijd zal leren of ik daarin slaag.’ Lees hier de volledige column van Ben Apeldoorn.
0 reacties
|
Blog: Fokkerij blijkt emotie
![]() |
donderdag, 3 januari, 2019
Fokkerij is klaar. Die gedachte bekruipt Ben Apeldoorn weleens als hij tussen zijn koeien doorloopt, zo schrijft de melkveehouder uit Woudenberg in zijn column in Veeteelt.
‘Het is echt niet zo dat ik allemaal perfecte koeien rond heb lopen, maar ze voldoen wel. Ik wil ze niet groter, niet zwaarder, geen rechtere benen, geen betere uierbalans, geen nauwere spenen.’
Het eiwitgehalte is echter te laag, zo concludeert Apeldoorn. Fokken op gehalten is daarom zijn volgende stap. ‘Het loslaten van mijn emotionele voorkeur voor stieren met hoge exterieurscores en veel melk is het enige wat daarvoor nodig is. De tijd zal leren of ik daarin slaag.’
Lees hier de volledige column van Ben Apeldoorn.
0 reacties
REAGEER