Terugkijken op mooie NRM-dagen


Marieke in de ring met Moguldochter Cosmo
dinsdag, 4 juli, 2017

Tjongejonge wat een koeienfeest was het daar in Zwolle! Graag vertellen we nog even hoe wij het hebben ervaren.

De vrijdag tijdens de NRM was een dag dat de koeien ons een beetje voor het lapje hielden. Zouden ze wel genoeg vreten? Uiteindelijk kwam dat goed. De verzorgers waren goed gemutst, hadden er schik in, en dat werkt prettig. En zoals we al eerder vermeldden, voor het natje en droogje werd ook gezorgd. Dat werkt dus door, want de koeien kwamen ook in goeden doen.

Aiko derde bij roodbonte vaarzen

In onze groep verliep het zaterdag, de dag van de keuring, super. Het eindresultaat waren twee mooie 1a- en twee 1b-plaatsen. Onze rode vaars Aiko 1288, de Olympiandochter uit onze koe Freddie Aiko, kwam tot een 1C-plaats in een zeer zware rubriek. Later bleek het drietal van deze rubriek ook het beste drietal van de kampioenskeuring. Aiko werd daarmee dus derde, de zogenoemde ‘honorable mention’.
Daarna was het de beurt aan Asra 1295. Haar vader heet Tango en ze deed haar vadersnaam eer aan, wat toonde ze temperament! Ze kwam tot een 7e plek van de rubriek. Haar minder sterke kant woog voor de jury zwaar.

Ria 1038 niet in vorm

In de strijd om de titel in de middenklasse moesten we met zowel Cosmo (v. Mogul) als Tommy 1184 (v. Epic) strijden in dezelfde rubriek. Tommy 1184 werd vierde, dat was super. En Cosmo werd eerste, dat was helemaal geweldig! Dan nog Ria 1038 (v. Scooby Duu), onze oudste koe. Ze was in aanloop naar de NRM al wisselend qua vorm. Nu bleek ook wel dat ze net niet goed in haar doen was. Ze eindigde achteraan in een groep van onwijs beste koeien.

Spanning bij plaatsing van Cosmo

Daarna volgde de kampioenskeuring in een zeer grote zware middenklasse. We waren vol verwachting omdat Cosmo mee mocht doen. Maar na een tijdje bleek al dat het alle kanten op kon gaan. Toch mochten Marieke en Cosmo zich in het midden opstellen bij de beste zes finalisten. Yes, we waren weer een stap verder, maar nog steeds zag je de grote variatie in koeien ook weer terug bij deze laatste zes. De spanning liep op, voor welk type zou er worden gekozen? Helaas, hier bleef het bij, Cosmo eindigde niet bij de beste drie, dat was wel jammer.

Dag na NRM: luieren en koeien wassen

Henk maakte zich na de keuring snel uit de voeten om voor de koeien thuis te zijn. Daar werd gecontroleerd of de koeien de reis goed hadden doorstaan. De uiers werden na het melken dik ingesmeerd met het middel Uddercomfort. De koeien werden gevoerd en zijn meteen weer aan het vreten zijn gegaan. Voor onszelf volgde daarna een dagje van luieren, napraten, troep opruimen, weer voeren en koeien wassen, om alle poetsmiddelen en haarlak uit de toplijn van het lijf te poetsen en de Tour de France kijken.

Filmpje van thuiskomst

We hebben met de groep supermooie resultaten behaald en we kijken dus op een mooie NRM-editie terug. Van onze groep belanden 11 van de 17 dieren op een plaats bij de eerste 5 van de rubriek. Daaronder waren drie keer een 1a-positie, drie keer een 1b-positie, twee maal eindigde een dier op drietal en een dier werd reservekampioene.

Wij – Harm, Henk, Cees, Marieke en Karin – bedanken de bloglezers voor de aandacht en alle mooie complimenten over onze blogs en filmpjes. We hopen jullie allemaal te ontmoeten op 5 augustus in Beilen, het volgende koeienfeest waar we weer aan mee hopen te doen. Komt allen, het wordt de moeite waard!

We maakten nog een laatste filmpje van onze NRM-deelname en de thuiskomst van de dieren.

Klik hier om het filmpje te bekijken.

Groeten en tot ziens,

familie Albring


0 reacties

Marieke in de ring met Moguldochter Cosmo
dinsdag, 4 juli, 2017

Tjongejonge wat een koeienfeest was het daar in Zwolle! Graag vertellen we nog even hoe wij het hebben ervaren.

De vrijdag tijdens de NRM was een dag dat de koeien ons een beetje voor het lapje hielden. Zouden ze wel genoeg vreten? Uiteindelijk kwam dat goed. De verzorgers waren goed gemutst, hadden er schik in, en dat werkt prettig. En zoals we al eerder vermeldden, voor het natje en droogje werd ook gezorgd. Dat werkt dus door, want de koeien kwamen ook in goeden doen.

Aiko derde bij roodbonte vaarzen

In onze groep verliep het zaterdag, de dag van de keuring, super. Het eindresultaat waren twee mooie 1a- en twee 1b-plaatsen. Onze rode vaars Aiko 1288, de Olympiandochter uit onze koe Freddie Aiko, kwam tot een 1C-plaats in een zeer zware rubriek. Later bleek het drietal van deze rubriek ook het beste drietal van de kampioenskeuring. Aiko werd daarmee dus derde, de zogenoemde ‘honorable mention’.
Daarna was het de beurt aan Asra 1295. Haar vader heet Tango en ze deed haar vadersnaam eer aan, wat toonde ze temperament! Ze kwam tot een 7e plek van de rubriek. Haar minder sterke kant woog voor de jury zwaar.

Ria 1038 niet in vorm

In de strijd om de titel in de middenklasse moesten we met zowel Cosmo (v. Mogul) als Tommy 1184 (v. Epic) strijden in dezelfde rubriek. Tommy 1184 werd vierde, dat was super. En Cosmo werd eerste, dat was helemaal geweldig! Dan nog Ria 1038 (v. Scooby Duu), onze oudste koe. Ze was in aanloop naar de NRM al wisselend qua vorm. Nu bleek ook wel dat ze net niet goed in haar doen was. Ze eindigde achteraan in een groep van onwijs beste koeien.

Spanning bij plaatsing van Cosmo

Daarna volgde de kampioenskeuring in een zeer grote zware middenklasse. We waren vol verwachting omdat Cosmo mee mocht doen. Maar na een tijdje bleek al dat het alle kanten op kon gaan. Toch mochten Marieke en Cosmo zich in het midden opstellen bij de beste zes finalisten. Yes, we waren weer een stap verder, maar nog steeds zag je de grote variatie in koeien ook weer terug bij deze laatste zes. De spanning liep op, voor welk type zou er worden gekozen? Helaas, hier bleef het bij, Cosmo eindigde niet bij de beste drie, dat was wel jammer.

Dag na NRM: luieren en koeien wassen

Henk maakte zich na de keuring snel uit de voeten om voor de koeien thuis te zijn. Daar werd gecontroleerd of de koeien de reis goed hadden doorstaan. De uiers werden na het melken dik ingesmeerd met het middel Uddercomfort. De koeien werden gevoerd en zijn meteen weer aan het vreten zijn gegaan. Voor onszelf volgde daarna een dagje van luieren, napraten, troep opruimen, weer voeren en koeien wassen, om alle poetsmiddelen en haarlak uit de toplijn van het lijf te poetsen en de Tour de France kijken.

Filmpje van thuiskomst

We hebben met de groep supermooie resultaten behaald en we kijken dus op een mooie NRM-editie terug. Van onze groep belanden 11 van de 17 dieren op een plaats bij de eerste 5 van de rubriek. Daaronder waren drie keer een 1a-positie, drie keer een 1b-positie, twee maal eindigde een dier op drietal en een dier werd reservekampioene.

Wij – Harm, Henk, Cees, Marieke en Karin – bedanken de bloglezers voor de aandacht en alle mooie complimenten over onze blogs en filmpjes. We hopen jullie allemaal te ontmoeten op 5 augustus in Beilen, het volgende koeienfeest waar we weer aan mee hopen te doen. Komt allen, het wordt de moeite waard!

We maakten nog een laatste filmpje van onze NRM-deelname en de thuiskomst van de dieren.

Klik hier om het filmpje te bekijken.

Groeten en tot ziens,

familie Albring

0 reactiesREAGEER

Veeteelt stelt het erg op prijs dat je wilt reageren op een bericht. Vul hieronder je volledige naam (voor- en achternaam) en je emailadres in. Je reactie wordt dan meteen geplaatst. Wil je niet elke keer je naam en emailadres invullen? Dan kun je je eenmalig registreren. Zo ontstaat een omgeving waarin iedereen op een respectvolle manier kan reageren in plaats van anoniem afreageren.
You must have Javascript enabled to use this form.