Samenwerking op de NRM


De ploeg NRM-deelnemers waarmee samen gewerkt wordt (foto Marcel van Kammen)
woensdag, 14 juni, 2017

Voor diegenen die ons nog niet kenden van gezicht: er is een foto gemaakt afgelopen week en die staat inmiddels rechts bij deze blog. Dit zijn wij dus, inclusief onze eigenwijze Hollandse herder, Noes.

Ploegendiensten

Afgelopen week hebben we een avond georganiseerd op ons bedrijf voor een aantal  NRM-inzenders. We kennen hen van eerdere keuringen waar we plezierig samenwerkten en dat wilden we een vervolg geven.

Vier weken terug was onze eerste bijeenkomst. Op deze eerste bijeenkomst heeft cowfitter Erica Rijneveld tips gegeven voor de komende NRM. Tijdens de bijeenkomst van vorige week hebben we meer gesproken over de samenwerking tussen de inzenders voor alle voorkomende werkzaamheden tijdens de NRM-dagen. Doordat we samen gaan werken, kunnen we ploegen maken en is er ruimte voor ieder zijn specialiteit. Zo komt er een opbouwploeg, een dag- en nachtploeg en een was- en voerploeg. We hebben trouwens twee voerploegen: eentje voor de koeien en een voor de mensen die er rond lopen.

Alle leeftijden vertegenwoordigd

Als je dan zo bij elkaar zit, onder het genot van koffie, lekkers, bier, wijn en fris, dan spat het enthousiasme van het team af. We moeten onszelf dan ook af en toe weer ter verantwoording roepen, omdat we anders te veel afdwalen richting de koeien of het gebruik van stieren. Maar dat maakt het ook wel weer erg mooi.

Het leuke van ons team is dat alle leeftijden zijn vertegenwoordigd. Zo hebben we jeugd, de iets oudere jeugd en de jeugd van vroeger. En iedereen neemt zijn of haar kennis mee zodat we van elkaar kunnen leren. We merken dat de jongere garde die deel genomen heeft aan de Europese fokkersschool in Battice of de Young Breeders- competitie veel weet van scheren, wassen en voeren. Als team zijn we blij dat we van die ervaringen gebruik kunnen maken.

Taken verdeeld

Aan het eind van de avond zijn alle taken verdeeld. En wat niet verdeeld is, zullen we wel ervaren en zien tijdens de NRM. Iedereen is enorm gemotiveerd en de avond is goed verlopen. Als dat een voorbode mag zijn voor 30 juni en 1 juli, dan komt het zeker goed en gaan we er veel plezier aan beleven.

In de komende Veeteelt zullen jullie nog wel wat foto’s tegenkomen van onze avond omdat er ook een fotograaf aanwezig was. Een filmpje hebben we deze week niet. Volgende week hopen we jullie weer wat te kunnen laten zien. Voor nu geldt dat we weer een goede week hadden. We wensen alle deelnemers succes met alle voorbereidende werkzaamheden!


0 reacties

De ploeg NRM-deelnemers waarmee samen gewerkt wordt (foto Marcel van Kammen)
woensdag, 14 juni, 2017

Voor diegenen die ons nog niet kenden van gezicht: er is een foto gemaakt afgelopen week en die staat inmiddels rechts bij deze blog. Dit zijn wij dus, inclusief onze eigenwijze Hollandse herder, Noes.

Ploegendiensten

Afgelopen week hebben we een avond georganiseerd op ons bedrijf voor een aantal  NRM-inzenders. We kennen hen van eerdere keuringen waar we plezierig samenwerkten en dat wilden we een vervolg geven.

Vier weken terug was onze eerste bijeenkomst. Op deze eerste bijeenkomst heeft cowfitter Erica Rijneveld tips gegeven voor de komende NRM. Tijdens de bijeenkomst van vorige week hebben we meer gesproken over de samenwerking tussen de inzenders voor alle voorkomende werkzaamheden tijdens de NRM-dagen. Doordat we samen gaan werken, kunnen we ploegen maken en is er ruimte voor ieder zijn specialiteit. Zo komt er een opbouwploeg, een dag- en nachtploeg en een was- en voerploeg. We hebben trouwens twee voerploegen: eentje voor de koeien en een voor de mensen die er rond lopen.

Alle leeftijden vertegenwoordigd

Als je dan zo bij elkaar zit, onder het genot van koffie, lekkers, bier, wijn en fris, dan spat het enthousiasme van het team af. We moeten onszelf dan ook af en toe weer ter verantwoording roepen, omdat we anders te veel afdwalen richting de koeien of het gebruik van stieren. Maar dat maakt het ook wel weer erg mooi.

Het leuke van ons team is dat alle leeftijden zijn vertegenwoordigd. Zo hebben we jeugd, de iets oudere jeugd en de jeugd van vroeger. En iedereen neemt zijn of haar kennis mee zodat we van elkaar kunnen leren. We merken dat de jongere garde die deel genomen heeft aan de Europese fokkersschool in Battice of de Young Breeders- competitie veel weet van scheren, wassen en voeren. Als team zijn we blij dat we van die ervaringen gebruik kunnen maken.

Taken verdeeld

Aan het eind van de avond zijn alle taken verdeeld. En wat niet verdeeld is, zullen we wel ervaren en zien tijdens de NRM. Iedereen is enorm gemotiveerd en de avond is goed verlopen. Als dat een voorbode mag zijn voor 30 juni en 1 juli, dan komt het zeker goed en gaan we er veel plezier aan beleven.

In de komende Veeteelt zullen jullie nog wel wat foto’s tegenkomen van onze avond omdat er ook een fotograaf aanwezig was. Een filmpje hebben we deze week niet. Volgende week hopen we jullie weer wat te kunnen laten zien. Voor nu geldt dat we weer een goede week hadden. We wensen alle deelnemers succes met alle voorbereidende werkzaamheden!

0 reactiesREAGEER

Veeteelt stelt het erg op prijs dat je wilt reageren op een bericht. Vul hieronder je volledige naam (voor- en achternaam) en je emailadres in. Je reactie wordt dan meteen geplaatst. Wil je niet elke keer je naam en emailadres invullen? Dan kun je je eenmalig registreren. Zo ontstaat een omgeving waarin iedereen op een respectvolle manier kan reageren in plaats van anoniem afreageren.
You must have Javascript enabled to use this form.