De vijf NRM-kandidates in woord en beeld


Drouner Tommy 1184 is een van de NRM kandidaten
dinsdag, 30 mei, 2017

Vandaag is de derde blog alweer aan de beurt. Maar we gaan het iets anders doen dan de vorige keer. In plaats van een geschreven tekst kunnen jullie nu meekijken. We hebben zelf een filmpje gemaakt van onze NRM-deelneemsters. Als je op deze link klikt, zie je het filmpje.

Cosmo tussen de tulpen

Het filmpje start met een foto van Moguldochter Drouner AJDH Cosmo. Het is een opname in de tulpen. Misschien een raar moment om zo vlak voor de NRM een fotodag te organiseren, maar de tulpen bloeien nu eenmaal in de maanden april-mei en de foto is zo gigantisch mooi, dat we dit graag met jullie willen delen.

We beginnen de film met Drouner Aiko 1288. Zij is een rode Olympiandochter uit de stammoeder Drouner AJDH Aiko (v. Freddie), die we vorige week besproken hebben. Aiko 1288 is een vaars en heeft op 28 maart dit jaar gekalfd op een leeftijd van 2.07 jaar. Haar oudere leeftijd bij afkalven komt doordat we haar meerdere keren hebben gespoeld. We hebben meerder kalveren van haar. Tijdens de Holland Mastersale wordt er een roodfactor DG Charleydochter van haar geveild. Het kalf is een nakomeling van Aiko 1288 met een van de hoogste GTPI-fokwaarden. Aiko 1288 produceert zelf nu 37 kg melk.

Amerikaanse koefamilies

De tweede vaars in het filmpje is Drouner Asra 1295. Ze is een Tangodochter uit een Gofastdochter. Daarvoor zit de Amerikaanse koefamilie waar ook CB Allen van afstamt. Het verhaal achter haar is dat we van haar grootmoeder embryo’s hadden verkocht aan CRV. Daar is haar moeder uit geboren en die hebben we teruggekocht. Asra 1295 is haar eerste nakomeling bij ons. Ze heeft gekalfd op een leeftijd van 2.04 en is nu drachtig van King Boy.

Dan hebben we Drouner Cosmo. Ze zit in haar tweede lactatie en heeft op 4 maart dit jaar gekalfd. Zij is een Moguldochter uit een Alexandermoeder en daarvoor zit de Amerikaanse Cosmopolitanfamilie. Op dit moment produceert ze ongeveer 48 liter met 4,60% vet en 3,20% eiwit.

Tweeling verworpen

Drouner Tommy 1184 zit sinds 24 maart 2017 in haar derde lactatie. Zij is een Epicdochter uit een Stadelmoeder. Daarvoor zit Tommy 784 (v. Kirby), zij werd reservekampioene tijdens de verkiezing van de beste boerenkoe in 2013. Een sterke familie dus. Tommy 1184 geeft op dit moment een 50 liter melk.

Dan als laatste hebben we een Ria. De Riafamilie is van oudsher bij ons op het bedrijf. Drouner Ria 1038 is een Scooby-Duudochter en zit in haar vijfde lactatie, ze kalfde op 19 oktober 2016. We hadden haar heel snel drachtig van een tweeling, maar vorige week heeft ze de kalfjes verworpen. Dat is natuurlijk heel jammer, maar zoals het nu lijkt, komt ze er goed door, gelukkig maar!  Gelukkig blijft ze goed melk geven en wordt ze in haar vijfde lijst voorspeld op een 305 dagenproductie van 11.480 kg met 4,62% vet en 3,84% eiwit.

Dit is ons team dat we voorbereiden voor de NRM. We krijgen er steeds meer zin in!

Klik hier om het filmpje te bekijken.

 


0 reacties

Drouner Tommy 1184 is een van de NRM kandidaten
dinsdag, 30 mei, 2017

Vandaag is de derde blog alweer aan de beurt. Maar we gaan het iets anders doen dan de vorige keer. In plaats van een geschreven tekst kunnen jullie nu meekijken. We hebben zelf een filmpje gemaakt van onze NRM-deelneemsters. Als je op deze link klikt, zie je het filmpje.

Cosmo tussen de tulpen

Het filmpje start met een foto van Moguldochter Drouner AJDH Cosmo. Het is een opname in de tulpen. Misschien een raar moment om zo vlak voor de NRM een fotodag te organiseren, maar de tulpen bloeien nu eenmaal in de maanden april-mei en de foto is zo gigantisch mooi, dat we dit graag met jullie willen delen.

We beginnen de film met Drouner Aiko 1288. Zij is een rode Olympiandochter uit de stammoeder Drouner AJDH Aiko (v. Freddie), die we vorige week besproken hebben. Aiko 1288 is een vaars en heeft op 28 maart dit jaar gekalfd op een leeftijd van 2.07 jaar. Haar oudere leeftijd bij afkalven komt doordat we haar meerdere keren hebben gespoeld. We hebben meerder kalveren van haar. Tijdens de Holland Mastersale wordt er een roodfactor DG Charleydochter van haar geveild. Het kalf is een nakomeling van Aiko 1288 met een van de hoogste GTPI-fokwaarden. Aiko 1288 produceert zelf nu 37 kg melk.

Amerikaanse koefamilies

De tweede vaars in het filmpje is Drouner Asra 1295. Ze is een Tangodochter uit een Gofastdochter. Daarvoor zit de Amerikaanse koefamilie waar ook CB Allen van afstamt. Het verhaal achter haar is dat we van haar grootmoeder embryo’s hadden verkocht aan CRV. Daar is haar moeder uit geboren en die hebben we teruggekocht. Asra 1295 is haar eerste nakomeling bij ons. Ze heeft gekalfd op een leeftijd van 2.04 en is nu drachtig van King Boy.

Dan hebben we Drouner Cosmo. Ze zit in haar tweede lactatie en heeft op 4 maart dit jaar gekalfd. Zij is een Moguldochter uit een Alexandermoeder en daarvoor zit de Amerikaanse Cosmopolitanfamilie. Op dit moment produceert ze ongeveer 48 liter met 4,60% vet en 3,20% eiwit.

Tweeling verworpen

Drouner Tommy 1184 zit sinds 24 maart 2017 in haar derde lactatie. Zij is een Epicdochter uit een Stadelmoeder. Daarvoor zit Tommy 784 (v. Kirby), zij werd reservekampioene tijdens de verkiezing van de beste boerenkoe in 2013. Een sterke familie dus. Tommy 1184 geeft op dit moment een 50 liter melk.

Dan als laatste hebben we een Ria. De Riafamilie is van oudsher bij ons op het bedrijf. Drouner Ria 1038 is een Scooby-Duudochter en zit in haar vijfde lactatie, ze kalfde op 19 oktober 2016. We hadden haar heel snel drachtig van een tweeling, maar vorige week heeft ze de kalfjes verworpen. Dat is natuurlijk heel jammer, maar zoals het nu lijkt, komt ze er goed door, gelukkig maar!  Gelukkig blijft ze goed melk geven en wordt ze in haar vijfde lijst voorspeld op een 305 dagenproductie van 11.480 kg met 4,62% vet en 3,84% eiwit.

Dit is ons team dat we voorbereiden voor de NRM. We krijgen er steeds meer zin in!

Klik hier om het filmpje te bekijken.

 

0 reactiesREAGEER

Veeteelt stelt het erg op prijs dat je wilt reageren op een bericht. Vul hieronder je volledige naam (voor- en achternaam) en je emailadres in. Je reactie wordt dan meteen geplaatst. Wil je niet elke keer je naam en emailadres invullen? Dan kun je je eenmalig registreren. Zo ontstaat een omgeving waarin iedereen op een respectvolle manier kan reageren in plaats van anoniem afreageren.
You must have Javascript enabled to use this form.