A-ware sluit contract voor 100 miljoen kg Duitse melk


A-ware gaat vanaf 2019 100 miljoen kg Duitse melk verwerken die nu geleverd wordt aan DMK
woensdag, 22 november, 2017

Melkverwerker Royal A-ware heeft een meerjarig contract afgesloten met Kooperative Milchverwertung Emlichheim.

De honderd leden van de Duitse coöperatie leveren nu op jaarbasis bijna 100 miljoen kg melk aan het Duitse zuivelconcern DMK. Het nieuwe contract gaat vanaf 2019 van start en geldt voor ‘meerdere jaren’, zo vertelt Albert Weersmann, directeur van coöperatie Emlichheim. ‘Onze coöperatie is vergelijkbaar met Noorderlandmelk en we zijn opgericht in 1982. Onze leden komen uit de graafschap Bentheim, dat is bij Coevorden de grens over.’

Melk gaat nu naar DOC

A-ware stelt dat er vanwege uitbreiding ruimte is voor extra melk. ‘We hebben zelf drie vrachtwagens die nu de melk naar de kaasfabriek van DOC in Hoogeveen brengen’, aldus Weersmann. DOC is onderdeel van het Duitse zuivelconcern DMK. ‘De afstand naar de zuivelfabriek van A-ware in Heerenveen is niet heel veel groter. Bovendien heeft A-ware nog een fabriek bij Coevorden. Dat is voor ons helemaal dichtbij.’

Interesse in VLOG-melk

Over de afspraken over de melkprijs wil Weersmann niets zeggen. Ook niet of de Duitse veehouders dezelfde melkprijs zullen krijgen als de Nederlandse leveranciers van A-ware. ‘Uiteraard zullen we kwaliteitsmelk volgens de standaarden van A-ware gaan leveren. Op dit moment hebben we geen biologische boeren onder onze leden, en ook is er nog geen lid gecertificeerd voor de productie van VLOG-melk. Maar onze leden hebben zeker interesse om iets te doen aan VLOG-melk, melk geproduceerd zonder gmo-voer. Hierover gaan we nog in onderhandeling met A-ware.’


0 reacties

A-ware gaat vanaf 2019 100 miljoen kg Duitse melk verwerken die nu geleverd wordt aan DMK
woensdag, 22 november, 2017

Melkverwerker Royal A-ware heeft een meerjarig contract afgesloten met Kooperative Milchverwertung Emlichheim.

De honderd leden van de Duitse coöperatie leveren nu op jaarbasis bijna 100 miljoen kg melk aan het Duitse zuivelconcern DMK. Het nieuwe contract gaat vanaf 2019 van start en geldt voor ‘meerdere jaren’, zo vertelt Albert Weersmann, directeur van coöperatie Emlichheim. ‘Onze coöperatie is vergelijkbaar met Noorderlandmelk en we zijn opgericht in 1982. Onze leden komen uit de graafschap Bentheim, dat is bij Coevorden de grens over.’

Melk gaat nu naar DOC

A-ware stelt dat er vanwege uitbreiding ruimte is voor extra melk. ‘We hebben zelf drie vrachtwagens die nu de melk naar de kaasfabriek van DOC in Hoogeveen brengen’, aldus Weersmann. DOC is onderdeel van het Duitse zuivelconcern DMK. ‘De afstand naar de zuivelfabriek van A-ware in Heerenveen is niet heel veel groter. Bovendien heeft A-ware nog een fabriek bij Coevorden. Dat is voor ons helemaal dichtbij.’

Interesse in VLOG-melk

Over de afspraken over de melkprijs wil Weersmann niets zeggen. Ook niet of de Duitse veehouders dezelfde melkprijs zullen krijgen als de Nederlandse leveranciers van A-ware. ‘Uiteraard zullen we kwaliteitsmelk volgens de standaarden van A-ware gaan leveren. Op dit moment hebben we geen biologische boeren onder onze leden, en ook is er nog geen lid gecertificeerd voor de productie van VLOG-melk. Maar onze leden hebben zeker interesse om iets te doen aan VLOG-melk, melk geproduceerd zonder gmo-voer. Hierover gaan we nog in onderhandeling met A-ware.’

0 reactiesREAGEER

Veeteelt stelt het erg op prijs dat je wilt reageren op een bericht. Vul hieronder je volledige naam (voor- en achternaam) en je emailadres in. Je reactie wordt dan meteen geplaatst. Wil je niet elke keer je naam en emailadres invullen? Dan kun je je eenmalig registreren. Zo ontstaat een omgeving waarin iedereen op een respectvolle manier kan reageren in plaats van anoniem afreageren.
You must have Javascript enabled to use this form.