Vastgezette melkprijzen MTC liggen onder marktprijs


Voor het eerst zijn vastgezette melkprijzen op de termijnmarkt lager dan de fabrieksmelkprijzen
dinsdag, 7 december, 2021

De vastgezette melkprijzen op de termijnmarkt zijn voor het eerst sinds de oprichting van Milk Trading Company (MTC) in 2017 lager dan de melkprijs, blijkt uit een artikel van Zuivelzicht.

Het doel van MTC is volgens adviseur financieel management en bestuurslid Niek Groot Wassink dan ook niet om de hoogste melkprijs vast te zetten. ‘Ons doel is juist de trend van de zuivelmarkt, met zijn hoge pieken en dalen, te doorbreken en deze af te vlakken.’

Grip op melkprijs

Voor 2022 zit MTC op 4 tot 5 cent boven de gemiddelde prijs, waardoor MTC volgens Groot Wassink ondanks de huidige verliespositie, nog steeds de gemiddelde 2 cent winstmarge over alle jaren kan behalen. ‘De MTC is opgericht met als voornaamste doel grip te krijgen op de melkprijs. We willen zo de liquiditeit versterken door de extreme dalen en daardoor kleine pieken in de melkprijs af te vlakken en onze kennis te delen met onze leden. Inzage en kennis in prijsvorming en termijnmarkt zorgen ervoor dat de veehouder pas echt grip krijgt op de melkprijs.’ 

Voerprijzen vastzetten

Naast de melkprijs worden ook voerprijzen vastgezet. ‘Bij een voercontract kopen we eerst voer om het daarna weer te verkopen. Wij hebben begin dit jaar een forse winst gemaakt op voer. Dit resultaat komt ook in de pot van MTC en wordt, samen met de winst of het verlies op de melkprijs, verrekend en aan de deelnemer overgemaakt’, geeft Groot Wassink aan.
 


0 reacties

Voor het eerst zijn vastgezette melkprijzen op de termijnmarkt lager dan de fabrieksmelkprijzen
dinsdag, 7 december, 2021

De vastgezette melkprijzen op de termijnmarkt zijn voor het eerst sinds de oprichting van Milk Trading Company (MTC) in 2017 lager dan de melkprijs, blijkt uit een artikel van Zuivelzicht.

Het doel van MTC is volgens adviseur financieel management en bestuurslid Niek Groot Wassink dan ook niet om de hoogste melkprijs vast te zetten. ‘Ons doel is juist de trend van de zuivelmarkt, met zijn hoge pieken en dalen, te doorbreken en deze af te vlakken.’

Grip op melkprijs

Voor 2022 zit MTC op 4 tot 5 cent boven de gemiddelde prijs, waardoor MTC volgens Groot Wassink ondanks de huidige verliespositie, nog steeds de gemiddelde 2 cent winstmarge over alle jaren kan behalen. ‘De MTC is opgericht met als voornaamste doel grip te krijgen op de melkprijs. We willen zo de liquiditeit versterken door de extreme dalen en daardoor kleine pieken in de melkprijs af te vlakken en onze kennis te delen met onze leden. Inzage en kennis in prijsvorming en termijnmarkt zorgen ervoor dat de veehouder pas echt grip krijgt op de melkprijs.’ 

Voerprijzen vastzetten

Naast de melkprijs worden ook voerprijzen vastgezet. ‘Bij een voercontract kopen we eerst voer om het daarna weer te verkopen. Wij hebben begin dit jaar een forse winst gemaakt op voer. Dit resultaat komt ook in de pot van MTC en wordt, samen met de winst of het verlies op de melkprijs, verrekend en aan de deelnemer overgemaakt’, geeft Groot Wassink aan.
 

0 reactiesREAGEER

Veeteelt stelt het erg op prijs dat je wilt reageren op een bericht. Vul hieronder je volledige naam (voor- en achternaam) en je emailadres in. Je reactie wordt dan meteen geplaatst. Wil je niet elke keer je naam en emailadres invullen? Dan kun je je eenmalig registreren. Zo ontstaat een omgeving waarin iedereen op een respectvolle manier kan reageren in plaats van anoniem afreageren.
You must have Javascript enabled to use this form.