RFC-topman: ‘Prestatietoeslag van 4 cent niet realistisch’


Schumacher stelt dat de garantieprijs de laatste jaren ‘luxer’ is geworden, doordat daar ook de premies op weidegang en andere premies van andere melkfabrieken in zijn meegenomen
donderdag, 28 februari, 2019

‘Een prestatietoeslag van 4 cent per kilo melk is voor de komende jaren niet realistisch.’ Dat zei CEO Hein Schumacher vanochtend in een toelichting op de jaarcijfers van FrieslandCampina over 2018.

Schumachter stelt dat de garantieprijs de laatste jaren ‘luxer’ is geworden, doordat daar ook de premies op weidegang en andere premies van andere melkfabrieken in zijn meegenomen. Daarnaast is er de laatste jaren meer melk gekomen, wat voor een iets verwaterend effect zorgt. Ook zijn er structurele ontwikkelingen die RFC parten spelen. ‘De Russische markt blijft gesloten, het aanbod van melk is wereldwijd met 22 procent gestegen sinds 2015 en China is van een groeimarkt met hoge marges een stabiele markt geworden waarin we veel moeten investeren om de stevige concurrentie te verslaan.’

Garantieprijs te luxe?

Of de garantieprijs ook te luxe is geworden? ‘Daarover zijn we het gesprek begonnen met onze leden. In de loop van dit jaar komen we met een voorstel waaruit zal blijken of we de melkprijssystematiek voor de komende jaren gaan aanpassen’, gaf Schumacher aan.


0 reacties

Schumacher stelt dat de garantieprijs de laatste jaren ‘luxer’ is geworden, doordat daar ook de premies op weidegang en andere premies van andere melkfabrieken in zijn meegenomen
donderdag, 28 februari, 2019

‘Een prestatietoeslag van 4 cent per kilo melk is voor de komende jaren niet realistisch.’ Dat zei CEO Hein Schumacher vanochtend in een toelichting op de jaarcijfers van FrieslandCampina over 2018.

Schumachter stelt dat de garantieprijs de laatste jaren ‘luxer’ is geworden, doordat daar ook de premies op weidegang en andere premies van andere melkfabrieken in zijn meegenomen. Daarnaast is er de laatste jaren meer melk gekomen, wat voor een iets verwaterend effect zorgt. Ook zijn er structurele ontwikkelingen die RFC parten spelen. ‘De Russische markt blijft gesloten, het aanbod van melk is wereldwijd met 22 procent gestegen sinds 2015 en China is van een groeimarkt met hoge marges een stabiele markt geworden waarin we veel moeten investeren om de stevige concurrentie te verslaan.’

Garantieprijs te luxe?

Of de garantieprijs ook te luxe is geworden? ‘Daarover zijn we het gesprek begonnen met onze leden. In de loop van dit jaar komen we met een voorstel waaruit zal blijken of we de melkprijssystematiek voor de komende jaren gaan aanpassen’, gaf Schumacher aan.

0 reactiesREAGEER

Veeteelt stelt het erg op prijs dat je wilt reageren op een bericht. Vul hieronder je volledige naam (voor- en achternaam) en je emailadres in. Je reactie wordt dan meteen geplaatst. Wil je niet elke keer je naam en emailadres invullen? Dan kun je je eenmalig registreren. Zo ontstaat een omgeving waarin iedereen op een respectvolle manier kan reageren in plaats van anoniem afreageren.
You must have Javascript enabled to use this form.